BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE DİRENİŞ EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Filistin Bilgi Merkezi'nin son yayınladığı günlük raporuna göre, raporun hazırlanmasından öncesine tekabül eden 24 saatlik süre içinde işgal güçlerine ve yerleşimci çetelere yönelik olarak Filistin'in Batı Şeria ve Kudüs bölgelerinde toplamda 15 direniş eylemi gerçekleştirildi. 

Görüntülenme: 176 Tarih: 02 Şubat 2023 23:56
BATI ŞERİA VE KUDÜS'TE DİRENİŞ EYLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Filistin Bilgi Merkezi'nin raporuna göre Batı Şeria'nın kuzey kesimindeki Cenin'in kuzeyinde yer alan El-Celeme askeri kontrol noktası civarında direniş güçleri işgal askerlerine silahlı saldırı düzenledi. 

Direniş güçleri ayrıca Nablus şehrindeki Sarre kontrol noktasında, Gerizim Tepesi'nde işgal askerlerini hedef alan silahlı saldırı gerçekleştirdi. 

Aslanlar Yuvası grupları direnişçilerinin bugün sabah 07.30 civarında Nablus'un batısındaki Sarra kontrol noktasında işgal askerlerine ateş ettiklerini sonra da sorunsuz bir şekilde oradan uzaklaştıklarını açıkladı. 

Filistin Bilgi Merkezi ayrıca Kudüs'ün Cebelu'l-Mukebbir bölgesinde işgal güçleriyle şiddetli çatışmalar meydana geldiğini ve buradaki çatışmalarda işgal güçlerine molotof kokteyli ve el yapımı patlayıcılar atıldığı belirtildi. 

İşgal güçleriyle ayrıca Kudüs, Nablus, El-Halil ve Eriha'da beş farklı temas noktasında çatışmalar vuku bulduğu, bu çatışmalarda gençlerin işgal askerlerini taşladıkları belirtildi. 
 
Filistin Bilgi Merkezi'nin yıllık raporuna göre de 2022 yılı içinde çoğu askerlerden olmak üzere 31 işgalcinin öldürüldüğü, 525 işgalcinin yaralandığı, 12 bin 188 direniş eylemi gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar