SİYONİST ORDU TEYAKKUZDA

Siyonist rejimi, İsfahan'daki başarısız İHA operasyonunun ardından teyakkuz haline geçti. 

Görüntülenme: 494 Tarih: 02 Şubat 2023 16:09
SİYONİST ORDU TEYAKKUZDA

Siyonist rejimin 12. Kanalı, rejimin bilgili kaynaklarından aktararak, güvenlik kurumlarının İran'ın İsfahan'da gerçekleştirilen eyleme karşı telafi yapma olasılığının çok yüksek olduğu konusunda uyarıda bulunduğun u bildirdi.

Bu İbrani medyasına göre, İran muhtemelen çeşitli İsrail hedeflerine saldırı yapacaktır.

Siyonist rejimin ulusal televizyon ağı Kan da İsrail güvenlik çevreleri açısından bu telafi eyleminin gerçekleştirilmesinin kesin olduğunu bir rapor'da kabul etti, ancak güvenlik çevrelerini meşgul eden şey, bu intikam eyleminin zamanlamasıdır.

Bu Siyonist medya: "İsrail güvenlik kurumları, bu eylemden duyulan korku nedeniyle tam teyakkuz halindeler ama İran'ın bu darbeyi hangi yoldan ve hangi araç ile yapacağını bilmiyorlar" diye bildirdi.

Itai Blumental ve John Aharanovich, Kan haber üssünde ilgili bir raporda, İsrail'in İran'ın telafi yapması için hazırlandığını yazdı.

Bu iki Siyonist analist, İranlı bir yetkilinin El- Cezire ile yaptığı bir konuşmayı aktardı ve Ateşle oynayan ilk yanandır dedi.

Kan ayrıca İsrail basının aktardığı haberine göre Mossad başkanı Didi Barnia'nın olay günü saat 22.00'de bir an kabine toplantısından ayrıldığını ve geri dönmediğini, saldırı haberinin de onun ayrılmasından sonra çıktığını açıkladı.

Siyonist rejimin ulusal medyası bir başka haberde: "Ordu, kuzeydeki (işgal altındaki Filistin) tüm güçlerini ve savunma sistemlerini teyakkuz haline geçirdi" diye duyurdu.

tesnim

Yorumlar