ZİYAD ENNEHALE: GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, "Biz, acı çeksek de irademiz kırılmayacak ve geri adım atmayacağız. Bayraklarımız havada duracak ve savaşmak, Filistinli halkımızı ve onun mukaddes gayelerini savunmak için silahlarımız hazır durumdadır." diye konuştu.  

Görüntülenme: 160 Tarih: 26 Ocak 2023 22:14
ZİYAD ENNEHALE: GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Nehhale, siyonist işgal güçlerinin Cenin'de ve mülteci kampında gerçekleştirdiği korkunç katliam münasebetiyle yaptığı açıklamada, Cenin'de ve Batı Şeria'nın her tarafında Filistin halkına yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıların direnişi durduramayacağını, halkın kahraman mücahitlerinin sahada kalmaya devam edeceklerini, düşmanla çatışma çıktığı sürece cepheyi koruyacaklarını vurguladı. 

Nehhale, bugünün cihad günlerinden bir gün, çarpışmaya ve direnişe son vermeyen Filistin halkının günlerinden bir gün olduğunu, bu günde şehit olanların işgal saldırganlığı karşısında öne atıldıklarını, kanlarıyla ve canlarıyla halklarının geleceklerini kurtarmak için kendilerini feda ettiklerini dile getirdi. 

İsrail işgal güçlerinin bugün sabah saatlerinden itibaren Cenin şehrine ve Cenin Mülteci Kampı'na düzenledikleri saldırıda biri yaşlı kadın 9 kişi şehit edildi. Dördü ağır olmak üzere 20 kişi de yaralandı.

İşgal güçleri sabahın erken saatlerinden itibaren Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenledi ve binaların çatılarına keskin nişancılarını yerleştirdi. 

Siyonistlere ait Kan televizyonu işgal rejiminin özel birliklerinden kalabalık bir grubun Cenin baskınına iştirak ettiğini haber verdi.

İşgal güçlerinin "arananlardan" olduklarını ileri sürdükleri bazı kişileri ele geçirmek amacıyla baskın düzenledikleri ve baskın yüzünden Cenin'de ve mülteci kampında çatışmalar çıktığı haber verildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar