SİYONİST İŞGALCİLERDEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (22 Ocak Pazar) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. 

Görüntülenme: 83 Tarih: 22 Ocak 2023 14:07
SİYONİST İŞGALCİLERDEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, Yahudi yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiklerini, avlusunda kışkırtıcı davranışlar sergileyerek dolaştıklarını ve ayin yaptıklarını söyledi.
 

Bu arada, Mescid-i Aksa’nın kapılarında görevli işgal polislerinin Kudüs’ün ve 1948’de işgal edilen toprakların çeşitli bölgelerinden gelen Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlamalar getirdiği ve cemaatten bazı kişilerin kimliklerine çıkışta geri vermek üzere el koyduğu bildirildi.
 

Kudüslü şahsiyetler ve aktivistler, Yahudi yerleşimcilerin ve sözde heykel örgütlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarını boşa çıkarmak için yaptıkları Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrılarını yinelediler.
 

Fanatik Yahudilerden oluşan Heykel Örgütleri Birliği, 23 Ocak’a denk gelen İbrani Şubat ayı başlangıcı münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleyeceklerini duyurmuştu.
 

İşgal rejimi, Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planlarının hayata geçirilmesine zemin hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar