KORSAN İSRAİL GAZZELİ BALIKÇILARIN SATIŞ YAPMASINI ENGELLİYOR

Siyonistlere ait Haaretz gazetesi İsrail işgal yönetiminin Gazzeli balıkçıların Filistin'in Batı Şeria bölgesine balık satmalarına engel olduğunu dile getirdi. 

Görüntülenme: 205 Tarih: 11 Kasım 2022 14:23
KORSAN İSRAİL GAZZELİ BALIKÇILARIN SATIŞ YAPMASINI ENGELLİYOR

Haaretz gazetesi dün yayınladığı haberinde bu gerçeğin, Batı Şeria bölgesinden Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesine 20 ton balığın kaçırıldığının tespit edilmesiyle gündeme geldiğini iddia ederken; "Batı Şeria bölgesinden balık kaçırılması genel sağlığa zararlı olabilir. Çünkü bunların sokulması tarım ve sağlıkla ilgili organların gözetiminde gerçekleşmiyor. Sağlıksız balıkların sokulmasını engelleyen herhangi bir gözetim olmadan sokuluyor." ifadelerine yer verdi. 

Haberde işgal rejiminin Gazze'den Batı Şeria'ya balık satılmasını yasa dışı olarak gördüğü için satışın kaçak yollarla yapıldığına ve sağlıkla ilgili gözetim ve takibin de bu yüzden yapılmadığına işaret edildi. 

Haaretz gazetesi işgal yönetiminin Gazze'den Filistin'in diğer bölgelerine balık satışını engellemesi sebebiyle Gazzeli balıkçıların resmi yollarla ancak Mısır üzerinden satış yapabildiklerini ve Mısır'la işgal rejimi arasındaki Kerem Ebu Salim kapısından iki haftada ortalama 80 ton balık sokulduğunu belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar