SİYONİST İŞGALCİLERDEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN

Yahudi yerleşimciler bu sabah (18 Eylül Pazar) işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlerken, sözde heykel cemaatleri de Yahudi bayram günleri münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrılarını sürdürüyor. 

Görüntülenme: 463 Tarih: 18 Eylul 2022 04:30
SİYONİST İŞGALCİLERDEN MESCİD-İ AKSA'YA BASKIN

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, onlarca Yahudi yerleşimcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve avlusunda dolaşarak kışkırtıcı davranışlar sergilediğini, yerleşimcilerin baskın sırasında Yahudi rehberlerden Mescid-i Aksa’yı yerine inşa edilmek istenen heykel hakkında bilgi aldıklarını açıkladı.
 

İslami Vakıflar Dairesi ayrıca Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda ve özellikle doğu kesiminde işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında ayin yaptıklarını bildirdi.
 

Önümüzdeki günlerde Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenlemeye, Mescid-i Aksa’nın avlusunda şofar çalıp ayin yapmaya ve kurban kesmeye hazırlandıkları kaydedildi.
 

Fanatik Yahudi cemaatleri İbrani takvime göre yılbaşını (Roş Haşanah) kutlayacakları 26-27 Eylül’de,  5-6 Ekim’deki Kefaret Günü (Yom Kippur)’da ve 10-17 Ekim arası kutlayacakları Barakaların Festivali veya Çadırların Festivali olarak da adlandırılan Sukot bayramında Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrıları yapıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar