ŞEHİT VESİM NASIR HALİFE HAKK'A UĞURLANDI

Dün (17 Ağustos Çarşamba) gece işgal güçlerinin baskınlarında şehit edilen Vesim Nasır Halife'nin cenazesi Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Nablus şehrinin doğusundaki Balata Mülteci Kampı'nda büyük bir kalabalık tarafından toprağa verildi.  

Görüntülenme: 156 Tarih: 18 Ağustos 2022 04:07
ŞEHİT VESİM NASIR HALİFE HAKK'A UĞURLANDI

Cenaze konvoyu Rividya Hükümet Hastanesi'nin önünden harekete geçerek Vesim Halife'nin vurulduğu noktaya doğru ilerledi. Sonra Abdurrahman Camisi'ne ulaştı. 

Daha sonra şehidin cenazesi aile efradının ve yakınlarının son kez görmesi için Balata Mülteci Kampı'ndaki evine getirildi. Ardından Nablus'taki Şehitler Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Cenaze törenine katılanlar işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik ihlallerinin ve gerçekleştirdiği cinayetlerin cezalandırılmasını istediler. Törende işgal rejiminden intikam alınmasını isteyen sloganlar atıldı. 

Dün gece İsrail işgal güçlerinin, Nablus yakınındaki Yusuf'un Kabri bölgesine düzenledikleri baskın sebebiyle meydana gelen çatışmalarda 20 yaşındaki Vesim Nasır Halife'nin saldırı esnasında aldığı yaraların etkisiyle Nablus'taki Arap Hastanesi'nde hayatını kaybettiği duyurulmuştu. 

Yerel kaynaklar Halife'nin, işgalcilerin keskin nişancılarının doğrudan kendisini hedef alarak düzenledikleri saldırıda ağır yaralandığını sonra acilen hastaneye kaldırıldığını, doktorların onun hayatını kurtarabilmek için yoğun çaba harcadıklarını ancak kurtarılamadığını dile getirdiler. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar