HAMAS'TAN TARİHİ ÇAĞRI

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgale karşı bir ulusal direniş hareketinin başlatılması için işgal hükümetinin çözülmesinin bir fırsat olarak değerlendirilmesini ve Filistin tarafından geniş tabanlı bir direniş cephesi oluşturulmasını istedi.  

Görüntülenme: 77 Tarih: 23 Haziran 2022 19:05
HAMAS'TAN TARİHİ ÇAĞRI

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Filistin tarafında daha güçlü, daha sıkı bir dayanışma içinde ve işgal karşısında direniş dengelerini etkileyebilecek bir yapılanmaya gidilmesinin zorunlu olduğunu dile getirdi. 

Berhum, işgal rejimi tarafında onu çok fazla açılmaktan ve gayelerini gerçekleştirmekten alıkoyan çalkantıların devam ettiğine işaret ederek, özellikle işgal hükümetinin çözüldüğü ve çöktüğü mevcut şartların iyi bir fırsat olarak değerlendirilebileceğini dile getirdi. 

Berhum, bu fırsattan yararlanılabilmesi için acele edilmesi ve ulusal bir çalışma stratejisi üzerinde yoğunlaşacak, Filistin halkının gasp edilmiş haklarının alınması amacıyla direniş için bütün araçları kullanabilecek geniş tabanlı bir ulusal direniş cephesi oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Berhum bu konudaki çalışmaların başarılı olması için, tüm ümmeti harekete geçmeye yöneltecek diplomatik ve kitlesel faaliyetlerin de eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesine ihtiyaç olduğunu dile getirdi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar