SİYONİST SUBAYDAN KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ İTİRAF

İşgal rejimi deniz kuvvetlerinde görevli yüksek rütbeli bir subay, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Mayıs 2021’deki Kudüs’ün Kılıcı Savaşı sırasında Askalan açıklarında yer alan bir doğalgaz platformuna insansız hava aracıyla saldırı girişiminde bulunduğunu açıkladı. 

Görüntülenme: 525 Tarih: 05 Haziran 2022 13:00
SİYONİST SUBAYDAN KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ İTİRAF

İşgal rejimi televizyonu 12’nci kanalının bugün (5 Haziran Pazar) söz konusu subaydan aktardığına göre, el-Kassam Tugayları, Tamar sahasındaki bir doğalgaz platformuna bomba yüklü İHA’yla saldırı düzenleme girişiminde bulundu.
 

İsrailli subay, platformu koruyan gemilerin el-Kassam Tugayları tarafından gönderilen İHA’yı düşürdüğünü açıkladı.
 

Tamar sahasının elektrik santrallerinde kullandığı doğalgazın kaynağı olarak işgal rejimi için stratejik öneme sahip olduğu kaydedildi.
 

İsrailli subay, doğalgaz platformunu Demir Kubbe hava savunma sistemleriyle donatılmış gelişmiş savaş gemilerinin koruduğunu ve gemilerin doğalgaz sahasına düzenlenebilecek olası saldırıları önlemek için bölgede sürekli devriye görevinde bulunduklarını ifade etti.
 

Savaş gemisinin radarının platforma doğru yaklaşan bir İHA tespit ettiğini ve Demir Kubbe sistemini harekete geçirerek İHA’yı düşürdüğünü belirten İsrailli subay, işgal rejimi donanmasının bu operasyonu son yıllardaki en büyük başarısı kabul ettiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar