KASSAM TUGAYLARI KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞI ÜZERİNDEKİ BAZI SIR PERDELERİNİ KALDIRDI (VİDEO)

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, son savaşta ateşkes nedeniyle askıya alınan darbe programının 362 füzeyi kapsadığını ve aralarında Tel Aviv, Dimona ve Eylat'ın da yer aldığı 14 ayrı şehrin vurulmasının planlandığını dile getirdi. 

Görüntülenme: 160 Tarih: 28 Mayıs 2022 19:59
KASSAM TUGAYLARI KUDÜS'ÜN KILICI SAVAŞI ÜZERİNDEKİ BAZI SIR PERDELERİNİ KALDIRDI (VİDEO)

Kassam Tugayları'nın Kurmay Heyeti'nin belirgin isimlerinden Muhammed Es-Sinvar; "En büyük darbeyi Tel Aviv'e vurmak suretiyle zulmün merkezinin ve normalleştirmecilerin yüzlerini çevirdiği yerin tehdit gücünü kırmış olduk. Bu arada Tel Aviv'i vurmayı bizim açımızdan su içmek kadar kolay hale getiren denklemi de kurmuş olduk." dedi. 

El-Cezire Belgesel'in "Görünmeyen Kısmı Daha Büyüktür (Ma Hafiye A'zam)" isimli programında, İsrail işgal rejiminin Gazze'ye yönelik son saldırısıyla birlikte yaşanan savaşı özetle gözler önüne seren rakamlar ve fotoğraflar yayınlandı. 

Sinvar programda yayınlanan konuşmasında, söyledikleri her sözün mutlaka bir gerçekliği ve reel karşılığı olduğu hakkında işgal rejimini uyardıklarını dile getirdi. 

Sinvar, Kudüs Kılıcı Savaşı'nın başlangıcında işgal rejimini esirleri serbest bırakmaya zorlamak amacıyla bazı askerleri esir alma girişiminde bulunduklarını ve önemli aşamalar kaydeden eylemde 18 mücahidin şehit olduğunu dile getirdi

Programda, Kassam Tugayları'nın keskin nişancılarının işgal rejiminin gözetleme sistemini hedef almasının ve tamamen devre dışı bırakmasının bazı kısa videoları da yayınlandı. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar