HAMAS NAFTALİ BENNETT'İN AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRDİ

 

Görüntülenme: 727 Tarih: 29 Ocak 2022 03:42
HAMAS NAFTALİ BENNETT'İN AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRDİ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro üyesi İzzet Er-Reşak, işgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett'in yaptığı açıklamaların, görüşmeler serabının arkasından boşu boşuna nefes tüketenlerin suratına atılmış bir tokat olduğunu ifade etti. 

Bennett'in açıklamalarıyla ilgili bir basın açıklamasında bulunan Er-Reşak; "Filistin devletinin kurulmasına götürecek siyasi görüşmelere izin vermeyeceğini söylemek, düşmanın gerçek kimliğini ve onun toprağımıza ve halkımıza karşı yürüttüğü savaşı bir kez daha gözler önüne sermiştir." dedi.

Er-Reşak, Filistin devletinin düşmanın lütfetmesiyle elde edilemeyeceğini, onu Filistin halkının kararlı duruşuyla ve kahraman direnişiyle kendinin kazanacağını vurguladı.      

Siyonistlere ait haber kaynaklarının yayınladığı haberlere göre işgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett, dün (28 Ocak Cuma) yaptığı açıklamalarda Filistinlilerle herhangi bir görüşme yapılmasına kesin bir şekilde karşı olduğunu dile getirmişti. Filistin Başkanı Mahmud Abbas'la asla bir araya gelmeyeceğini söyleyen Bennett; "Bir Filistin devleti kurulmasına karşıyım. Filistin devleti temelli siyasi görüşmeler yapılmasına da izin vermeyeceğim." demişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar