HAMAS'TAN CEZAYİR'E ÖVGÜ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Siyasi Dairesi Başkanı Sami Ebu Zuhri, Cezayir'in İsrail işgal rejimini Afrika Birliği'nden kovmak için yürüttüğü yoğun çabaları takdir ettiklerini dile getirdi.  

Görüntülenme: 286 Tarih: 29 Ocak 2022 04:56
HAMAS'TAN CEZAYİR'E ÖVGÜ

Ebu Zuhri, yaptığı basın açıklamasında, Hamas'ın Afrika Birliği'nin Etiyopya'nın başkentinde 5 Şubat'ta düzenlenecek yeni zirvesi için yürütülen yoğun hazırlık çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getirdi. Bu arada Cezayir'in İsrail'in Afrika Birliği'nde gözlemci üye sıfatının kaldırılması ve böylece siyonist işgalcinin bu birlikten tamamen kovulması konusunun faaliyet dosyasına dahil edilmesi ve zirvede tartışılacak konular listesinin başında yer alması için yürüttüğü çalışmaları da yakından takip ettiklerini belirtti. 

Ebu Zuhri, bu konuda atılan adımların Cezayir'in asil bir tutum sergilediğini ortaya koyduğunu belirterek Filistin halkının da bu tutumu iftihar ve takdirle karşıladığını belirtti. 

Ebu Zuhri, diğer kardeş Arap ülkelerini ve dost Afrika ülkelerini de Cezayir'in yürüttüğü çalışmalara olumlu karşılık vermeye, amacın gerçekleşmesi için onunla ortak tavır sergilemeye çağırdı. 

Ebu Zuhri, Cezayir'in sergilediği tutumun Arap ulusunun ruhunu ve Afrika kıtasının temel ilkelerini yansıttığını dile getirdi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar