FİLİSTİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN BENNETT'İN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Filistin Dış İşleri Bakanlığı İsrail işgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett'in açıklamalarını ve sergilediği tavrı kınadı ve onun sergilediği tavırların barışa karşı durmak, terörü ise sahiplenmek anlamına geldiğini vurguladı.  

Görüntülenme: 338 Tarih: 29 Ocak 2022 04:04
FİLİSTİN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN BENNETT'İN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Filistin Dış İşleri Bakanlığı'nın açıklamasında aşırı görüşleriyle öne çıkan Bennett'in kendisinin karanlık ideolojisini ve barış karşıtı tutumunu ortaya koymak için hiçbir fırsatı kaçırmadığı dile getirildi. 

Açıklamada, Bennett'in Filistin liderlerinden hiçbiriyle ve en başta da Başkan Mahmud Abbas'la görüşmeyeceğini vurgulayarak işgali ve yahudi yerleşimini sağlamlaştırmak istediğine dikkat çekildi. 

Açıklamada, Bennett'in bu tutumuyla Filistin tarafıyla siyasi görüşmeleri reddetme ve imzalanmış anlaşmaların tümüme karşı çıkma konusunda Netanyahu'yu solladığına işaret edildi. 

Siyonistlere ait haber kaynaklarının yayınladığı haberlere göre işgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett, dün (28 Ocak Cuma) yaptığı açıklamalarda Filistinlilerle herhangi bir görüşme yapılmasına kesin bir şekilde karşı olduğunu dile getirmişti. Filistin Başkanı Mahmud Abbas'la asla bir araya gelmeyeceğini söyleyen Bennett; "Bir Filistin devleti kurulmasına karşıyım. Filistin devleti temelli siyasi görüşmeler yapılmasına da izin vermeyeceğim." demişti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar