BATI ŞERİA'DA SİLAHLI DİRENİŞ EYLEMLERİ ARTIYOR

Filistin'in Batı Şeria bölgesinde İsrail işgal güçlerine yönelik olarak Filistinli direnişçiler tarafından 24 saatlik süre içinde 5 silahlı saldırı gerçekleştirildiği haber verildi.  

Görüntülenme: 327 Tarih: 29 Ocak 2022 04:30
BATI ŞERİA'DA SİLAHLI DİRENİŞ EYLEMLERİ ARTIYOR

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın Batı Yaka'daki Enformasyon Ofisi tarafından yayınlanan rapora göre bu saldırılar işgal güçlerinin Nablus ve Cenin'deki muhtelif mevzilerini hedef aldı. 

Rapora göre Nablus'un güneyindeki Subeyh Dağı civarında Avitar yahudi yerleşim alanında direnişçiler dün gece yeniden bir silahlı saldırı gerçekleştirdiler. Direnişçiler gerçekleştirdikleri eylemin bir videosunu da yayınladılar. 

Direnişçiler dün gece Nablus'un doğusunda, işgalcilerin Itamar ve Elon Moreh yahudi yerleşim merkezleri arasında bulunan bir askeri mevzisine silahlı saldırı düzenledi. Bu noktaya Salı gecesi de silahlı saldırı düzenlenmişti. 

Direnişçiler Cenin'e bağlı Bi'ru'l-Başa köyündeki Kuleler mıntıkasında da işgal güçlerine yönelik silahlı saldırı gerçekleştirdiler. 

Direnişçilerin Cenin'in güneyindeki Ya'bed kasabasının yakınında bulunan Dutan askeri kontrol noktasında da işgalcilere ait bir askeri kuleyi hedef alarak saldırı düzenledikleri belirtildi. 

Son dönemde Filistinlilere yönelik terör eylemlerini sürdüren yahudi yerleşimcilere ve işgal güçlerine yönelik etkili direniş eylemlerinde ve kitlesel faaliyetlerde belirgin bir artış olduğu dile getirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar