SİYONİST ASKERLER MAHİR EL KADI'YI ESİR ALDI

İsrail işgal güçleri dün (12 Ocak Çarşamba) akşam saatlerinde özgürleştirilmiş eski esirlerden olan Filistin'in tanınmış yazar ve fikir adamlarından Mahir El-Kadı'yı Ramallah'ın batısındaki Beytunya kasabasında bulunan evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldı.  

Görüntülenme: 360 Tarih: 13 Ocak 2022 17:47
SİYONİST ASKERLER MAHİR EL KADI'YI ESİR ALDI

Görgü tanıklarının verdiği bilgilerde işgal güçlerinin kasabaya baskın düzenlediği ve Yamam adı verilen özel birliklerine mensup bir birimin El-Kadı'nın evini kuşatmaya aldığı belirtildi. 

Quds Press haber ajansının verdiği bilgilere göre, işgalcilerin Yamam birimi önce hoparlörle El-Kadı'ya dışarı çıkıp işgalci birime teslim olması çağrısı yaptı. Sonra da eve baskın düzenleyerek kendisini gözaltına alıp yakındaki bir işgal askeri kampına götürdüler. 

Mahir El-Kadı, son tutuklanmasından sonra sekiz ay esaret altında tutulduktan sonra sadece birkaç hafta önce özgürlüğüne kavuşmuştu. 

İşgal güçleri Filistin'deki özgürleştirilmiş eski esirlerin evlerine sık sık baskınlar düzenleyerek ya tehditlerde bulunuyor ya da yeniden onları esir ediyorlar. İşgal rejiminin idari tutuklama uygulaması işgalci askerlere Filistinlileri hiçbir suçlamada bulunmadan da tutuklama ve zindana atma imkanı veriyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar