BÜYÜK FECİR BULUŞMASI BU CUMA MESCİDİ AKSA'DA

Cuma günü sabah namazlarında gerçekleştirilen Büyük Fecir buluşmasının bu Cuma sabahı da Mescidi Aksa'da gerçekleştirileceği bildirilerek, Kudüs ahalisinden ve Mescidi Aksa'ya ulaşma imkanı olan tüm Filistinlilerden bu buluşmaya iştirak etmeleri istendi.  

Görüntülenme: 107 Tarih: 12 Ocak 2022 13:10
BÜYÜK FECİR BULUŞMASI BU CUMA MESCİDİ AKSA'DA

Batı Şeria bölgesindeki, Kudüs'teki ve 1948'de işgal edilmiş bölgedeki gençlik teşkilatları yaptıkları çağrıda Cuma sabahı Mescidi Aksa'da Büyük Fecir buluşmasında büyük bir kalabalık oluşturulmasını istedi. 

Buluşmayı organize eden teşkilatlar Filistinlilerden 2022 yılının ikinci Cuma gününde de sabah namazlarını Mescidi Aksa'da kılmak için yollara dökülmelerini istedi. 

Buluşmayla ilgili açıklamalarda bu buluşmanın Filistin halkıyla Mescidi Aksa arasındaki manevi bağın daha da güçlendirilmesinin amaçlandığı vurgulandı. 

Geçtiğimiz Cuma günü yine Mescidi Aksa'da gerçekleştirilen Büyük Fecir buluşmasına büyük bir kalabalık katılmıştı. İşgal güçleri bu buluşmaya katılmak isteyenlere engel olmak için Kudüs girişlerine ve Mescidi Aksa çevresine askerlerini yaymış, bazılarının Mescidi Aksa'ya ulaşmalarını engellemiş, bazı kişileri de gözaltına almıştı. 

Büyük Fecir buluşmaları ilk olarak geçtiğimiz yılın başlarında El-Halil'deki Hz. İbrahim Camisi'nde başlatılmıştı. Daha sonra muhtelif camilerde gerçekleştirildi. Bu yılın ilk Cumasının sabah namazında ise Mescidi Aksa'da Büyük Fecir buluşması gerçekleştirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar