ŞEHİT SÜLEYMANİ GAZZE’DE DÜZENLENEN BİR TÖRENLE ANILDI (VİDEO)

 

Görüntülenme: 364 Tarih: 05 Ocak 2022 14:15
ŞEHİT SÜLEYMANİ GAZZE’DE DÜZENLENEN BİR TÖRENLE ANILDI (VİDEO)

General Kasım Süleymani, şehadetinin 2. Yıl dönümünde Gazze’de düzenlenen bir törenle anıldı.

Gazze halkının ve direniş gruplarının liderlerinin yoğun şekilde katılım gösterdiği törende, Nuceba Direniş Hareketi’nin Gazze muhabiri üç önemli şahsiyetle röportaj yaptı.

Filistinli üç önemli şahsiyet, Şehit  Kasım Süleymani’nin Filistin için yaptığı fedakarlıklara övgüde bulundular.

MUHAMMED ŞALLAH (İslami Cihad): ‘Kasım Süleymani, Filistin Direnişi için en büyük çabaları göstermiş ve nihayetinde bu büyük "Cihad Projesine" canını takdim etmiştir. O, İranlı bir komutan olmadan önce biz Filistinlilerin komutanıdır. Zira Filistin, onun kalbinde, ruhunda idi. Filistin için şehit oldu. Bizler bir vefa borcu olarak Kasım Süleymani'ye ve böylesi değerli bir komutan yetiştirdikleri için kıymetli İran halkına "Lebbeyk" diyoruz. Evet, İran halkına da Lebbeyk diyoruz çünkü onlar Filistin meselesinin yanında oldukları için yaptırımlara, ambargolara maruz kalıyor ve katlanıyorlar.

ŞEYH İBRAHİM ERŞİ (FilistinDireniş Alimleri Üyesi): ‘Bizler bu yüce insanın ruhunu selamlıyoruz. Öyle yüce bir insan ki, Allah ve vatan yolunda canını, ruhunu değersiz görerek çekinmeden feda etti. Öyle yüce bir insan ki insaniyeti, direnişi ve cesareti ondan öğrendik.

MAHİR MERHEZ (Filistin Halk Cephesi): ‘Bugün Şehit Süleymani ve diğer komutanların şehadetinin 2. yıl dönümünde kendilerine hitaben diyoruz ki: Biz seninle yaptığımız ahde bağlı kalacağız! Siyonist Rejimi yok etmek ve emperyalizmin başı Amerika ile mücadele etmek yolundaki hedeflerinizi koruyacağız ve emanete, vasiyete ve harekete sahip çıkacağız! Cismin aramızdan ayrılmış olsa da ruhun, çaban ve cömertliğin hala bizimle! Gazze'de, işgal edilmiş Filistin topraklarında Direnişi desteklemek ve gücünü artırmak için inşa ettiklerini ve bunun tüm getirilerini, işgalcilerin ve onların batıl hedeflerinin yok olması ve milletimizin özgürlük isteğinin gerçekleşmesi yolunda kullanacağız.

kudusgunu.com

Yorumlar