ŞEYH CERRAH MAHALLESİNDE ÇATIŞMA

Yahudi yerleşimcilerin ve onları himaye eden siyonist işgal güçlerinin, dün (8 Aralık Çarşamba) akşam saatlerinde Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde düzenlenen provokatif yürüyüş esnasında saldırıda bulunmaları sebebiyle Filistinlilerden yaralananlar oldu. 

Görüntülenme: 224 Tarih: 09 Aralık 2021 13:33
ŞEYH CERRAH MAHALLESİNDE ÇATIŞMA

Filistin Kızılayı'nın yaptığı açıklamada yerleşimcilerin saldırılarına maruz kalan Filistinlilerin üzerine işgal güçlerinin biber gazı sıkması sebebiyle dört kişinin yaralandığının tespit edildiği belirtildi. 

İsrail işgal rejiminin bayraklarını taşıyan yahudi yerleşimciler düzenledikleri provokatif yürüyüşte Arapları hedef alan ırkçı sloganlar atmış ve hakaretlerde bulunmuşlardı. İşgal güçleri ise onların bu provokatif tutumlarına engel olmak yerine saldırıya maruz kalan Filistinlileri hedefe yerleştirerek onlara saldırmış, ırkçı sloganlarla onları tahrik eden yerleşimcileri himaye etmeye çalışmışlardı. 

İşgal güçleri yürüyüş öncesinde de Kudüs'ün diğer mahallelerindeki halkın bu mahallenin ahalisine destek için toplanmasını önlemek amacıyla, bu mahalleye açılan yolları ve caddeleri demir kütlelerle kapatmış ve sıkıca kontrol altına almışlardı. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar