BENNY GANTZ'IN FAS ZİYARETİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ

 

Görüntülenme: 104 Tarih: 24 Kasım 2021 14:24
BENNY GANTZ'IN FAS ZİYARETİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ

Fas Ümmet Sorunlarına Destek Heyeti, İsrail işgal rejiminin Savaş Bakanı Benny Gantz'ın ziyaretine şiddetle tepki gösterdi. Onun yeniden Fas'a davet edilmesi karşısında Fas halkını uyanık olmaya, İsrail işgal rejiminin bölgenin istikrarına darbe vurmayı amaçlayan planına karşı tek saf olmaya çağırdı. 

Heyetin, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Sonuçları hesaplanmayan bir adımla, Filistin topraklarını gasp etmiş durumdaki siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme konusunda aşağılayıcı tutumun devam ettirilmesiyle, Fas yönetiminin iletişim ofisi açmasıyla ve karşılıklı diplomatlar tayin edilmesiyle başlanarak, eğitim, toplum, turizm, sanat, spor ve iletişim alanında toplumsal dokunun yarılmasıyla sürdürülen, buna ek olarak bir de karşılıklı ticari ilişkilerle, açıktan ve gizli ziyaretlerle, karşılıklı bilgi paylaşımıyla ve daha başka şeylerle ayyuka çıkarılan bir bağlantı söz konusu... Fas yönetimi şimdi bir de çocuk katilleriyle, isra ve mirac toprağını gasp edenlerle askeri ilişkileri bile normalleştirmekten utanmayacak kadar ileri gitmektedir."

Heyetin açıklamasında siyonist işgalci bakanın ziyaretinin, siyonist katillerle ilişkilerin normalleştirilmesinin her türüne karşı çıkan Fas halkının iradesine tamamen aykırı olduğu, topraklarını özgürlüğüne kavuşturmak ve bağımsız devletini kurmak için mücadele eden Filistin halkının bu mücadelesinin de hafife alınması anlamına geldiği vurgulandı. 

Heyet açıklamasında halkı bugün (24 Kasım Çarşamba) akşam başkent Rabat'taki parlamento binası önünde düzenlenecek protesto gösterisine ve Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü vesilesiyle düzenlenecek etkinliklere yoğun bir şekilde iştirak etmeye davet etti. 

Açıklamada halktan, her iki etkinliği de siyonist bakanın ziyaretine ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme konusunda aşağılayıcı tutuma karşı tavır koymak, Filistinlilere ve Mescidi Aksa'ya desteğini göstermek için birer fırsat olarak değerlendirmesi istendi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar