MALATYA'DA NATO'YA VE ÜSLERİNE HAYIR EYLEMİ DÜZENLENDİ/MESCİDİ AKSA'YA YÖNELİK İHLALLER KINANDI (FOTO/VİDEO)

 

Görüntülenme: 773 Tarih: 08 Ekim 2021 14:16
MALATYA'DA NATO'YA VE ÜSLERİNE HAYIR EYLEMİ DÜZENLENDİ/MESCİDİ AKSA'YA YÖNELİK İHLALLER KINANDI (FOTO/VİDEO)

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından bugün Malatya'da NATO'ya ve  Üslerine Hayır temalı bir basın açıklaması düzenlendi. 

Cuma namazının ardından Soykan Meydanında düzenlenen basın açıklamasında ayrıca Siyonist İsrail'in Mescidi Aksa'ya yönelik ihlalleri telin edildi.

Kahrolsun NATO Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İngiliz Emperyalizmi, NATO'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, Kürecik İncirlik Kapatılsın, Darbeci NATO Türkiye'den Defol, Kahrolsun ABD Kahrolsun NATO, Yankee Gohome, Katil ABD Türkiye'den Defol, Mescidi Aksa Onurumuzdur, Müslüman Uyuma İlk Kıblene Sahip Çık, İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını Mavi Marmara gazisi Mehmet Tunç okudu.

Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir: 

Bismillahirrahmanirrrahim.

Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!

Nato’ya ve Üslerine Hayır cumasında sizlerin huzurundayız. Hepinize yüce Mevla’dan hayırlı cumalar niyaz ediyoruz.

Basın açıklamamamıza başlarken geçtiğimiz günlerde Hakk’a uğurladığımız Milli Görüş lideri, Filistin ve Kudüs davasının yılmaz savunucusu ve millet adamı Oğuzhan Asiltürk’ün vefatı münasebetiyle başta kederli ailesi olmak üzere Milli Görüş camiasına, milletimize ve İslam ümmetine başsağlığı dileklerimizi arz ediyoruz. Allah cc rahmet eylesin. Merhumun aziz ruhuna El Fatiha.

Kıymetli basın mensupları ve muhterem vatandaşlarımız!

Bilindiği gibi Siyonist bir kurgu olan 11 Eylül saldırılarını bahane eden büyük şeytan ABD, Nato’yu da yedeğine alarak 20 yıl önce Afganistan’ı işgal etmişti. Bu 20 yıllık işgal boyunca Afgan halkı ABD askerleri tarafından çoluk çocuk demeden hunharca katledildi. Ülke terör ve uyuşturucu bataklığına sürüklendi. Barış ve demokrasi vaatleriyle gelen ABD, Afganistan’a zulüm ve gözyaşı getirdi. Bu 20 yıl boyunca ülkenin hiçbir sorunu çözülmedi, tam tersine ülkenin alt yapısı yerle bir edildi.

Sonunda ise ABD ve NATO’nun işgal politikası hüsranla sonuçlandı ve ABD askerleri Afganistan’dan zelil bir şekilde ayrılmak zorunda kaldı. ABD, NATO  ve tüm dünya bu yenilgi ve zilletten ders çıkarmalıdır. ABD ve NATO Allah’ın izniyle çok yakında başta Türkiye’miz olmak üzere Irak, Suriye ve diğer bölge ülkelerinden de defolup gitmek zorunda kalacaktır. İslam ümmeti artık uyanış sürecindedir. Halklar, topraklarında yabancı işgal güçlerini görmek istememektedir. Bölgedeki Müslüman ülkelerin orduları kendi güvenliklerini sağlayabilir. Bölgede yabancı askeri güçlerin varlığına ihtiyaç yoktur. Hatta bölge ülkelerinin orduları kendi aralarında işbirliğini artırabilirler. ABD ve Siyonist İsrail askerlerine güvenerek kendi güvenliklerini sağlayabileceğini düşünen başta Arap krallıkları olmak üzere tüm işbirlikçi rejimler çok yakında hüsrana uğrayacaklardır.

Büyük şeytan ABD’nin Afganistan, Irak ve Lübnan’daki yeni şom planı; bu ülkelerde iç savaş çıkarmak ve fitne ateşini alevlendirmektir. ABD orta vadede Türkiye’mizde de bu sinsi planı uygulamaya koyacaktır.

Afganistan’da yönetimi tekrar ele geçiren Taliban’a bu aşamada çok büyük görevler düşmektedir. Geçmişte sicili bozuk olan bu hareket, şimdi eline geçen bu tarihi fırsatı iyi değerlendirmeli ve ülkede iç barışı sağlamalıdır. Ayrıca Taliban yönetimi uluslararası arenada, Afganistan’ı, ABD ve korsan İsrail’e karşı kahramanca mücadele eden Direniş Cephesi’ne dahil etmelidir. Afganistan, ABD karşısında kazandığı zaferi Direniş Cephesi saflarına katılarak taçlandırmalıdır.

Değerli basın mensupları ve aziz halkımız!

Kıbrıs, sömürgeci İngiltere’nin ve tabi ki NATO’nun, Batı Asya dahil olmak üzere Akdeniz bölgesindeki askeri ve siyasi çıkarları açısından çok önemlidir. 

Güney Kıbrıs’ın Ağrotur ve Dikelya bölgelerinde İngiliz NATO üsleri bulunmaktadır. “Orta Doğu’yu istikrarsızlaştırmayı ve beyin yıkamayı hedefleyen İngiliz propaganda aracının  bu üslerinin”nin en başta gelen görevleri Batı Asya ülkelerine yönelik yürütülen casusluk faaliyetleridir. Ağrotur’a Suriye’de iç savaş çıkarma planının yürürlüğe konmasından 1 yıl önce yani 2010 yılında binlerce askerden oluşan İngiliz birlikleri getirildi. 2015 yılından itibaren uluslararası yasalar çiğnenerek Suriye toprakları bu üsten kalkan savaş uçakları tarafından acımasızca bombalandı.

Kıbrıs adası, 4 Haziran 1878’de Osmanlı hükümeti tarafından, mülkiyeti Osmanlıda kalmak üzere, İngiliz Krallığı’na kiralandı. 1914’de Osmanlı hükümetinin Almanya yanında savaşa katılmasını bahane eden İngiltere Kıbrıs’ı tek taraflı ilhak etti.1923’de Lozan anlaşması’nın 20. maddesi ile 5.11.1914 tarihinden beri Kıbrıs’ın İngiltere’ye ait olduğu kabul edildi. İngiltere, ilhaktan tam on bir yıl sonra, 1925’de, Adanın bir İngiliz sömürgesi olduğunu açıkladı. 

1950'lerden itibaren Kıbrıs’ta sömürge karşıtı bir mücadele başladı ama Yunan kökenli halk ve kilisenin başını çektiği bu mücadelenin hedefi bağımsız Kıbrıs ‘tan ziyade Ada’nın Yunanistan’la birleşmesi yani ENOSİS idi. 

Ada’nın İngiltere açısından önemini İngiliz Sömürge Bakanı’nın 1954’deki şu sözleri çok iyi açıklar: “Kıbrıs stratejik öneme sahiptir. Bu nedenle kendi kaderini tayin etmesi hiç bir zaman söz konusu olmayacak ülkeler arasındadır”. Dönemin İngiltere başbakanı Eden ise olayın ekonomik yönünü  “Kıbrıs yoksa, petrol tedarikimizi koruyacak belirli kolaylıklar da yoktur. Petrol yoksa İngiltere’de açlık ve işsizlik vardır. İşte durum bu kadar basit ...” sözleriyle ortaya koymaktadır. 

Bu üslerle ilgili sizlere bilgi vermeye gelecek ayki basın açıklamamızda da devam edeceğiz inşallah.

Görüldüğü gibi hem Türkiye’miz ve hem de İslam dünyası hem içeriden hem de dışarıdan ABD, İngiltere ve NATO üsleri ile tarafından esir alınmıştır.

Fakat artık bu esaret zincirini kırmanın vakti gelmiştir.

Biz, bu vesileyle tüm siyasi partileri ülkemizin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarını, alimleri, aydınları ve kanaat önderlerini siyasi partileri bu konuda cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz. Ülkemiz Nato’dan çıkmalı. Kürecik ve İncirlik başata olmak üzere tüm üsler kapatılmalıdır.

Çok Kıymetli Kardeşlerimiz!

İlk kıblemiz Mescidi Aksa’ya yönelik Siyonist saldırılar ve kazı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Maalesef Müslüman ülkeler ve halklar bu konuda yeterli tepkiyi ortaya koymuyor. Acaba Mescidi Aksa yıkıldığı zaman mı aklımız başımıza gelecek? Ülkemizi ve tüm İslam dünyasını bu konuda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.  

5 Kasım Cuma günü NATO’ya ve Üslerine Hayır demek için yine burada buluşmak üzere hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz.

KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ 

Video İLKHA

 

Yorumlar