'SEZAR YASASI İSRAİL'E HİZMET EDİYOR'

Suriye Dışişleri Bakanı, Sezar olarak adlandırılan Amerikan yaptırımları kanununu, Siyonist rejime hizmet etmek için ahlak dışı bir yasa olarak niteledi. 

Görüntülenme: 78 Tarih: 27 Eylul 2021 22:35
'SEZAR YASASI İSRAİL'E HİZMET EDİYOR'

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal el-Mikdad  dün Lübnan medyasından el'-Meyadin televizyon kanalına verdiği demeçte, "Washington'un Avrupa ülkeleri tarafından desteklenen ve Sezar olarak bilinen Suriye'ye yönelik yaptırımları Suriye halkı için ekonomik sorunlar yarattı" dedi.

Mikdad, Batılı ülkelerin Suriye'nin yeniden inşasına yönelik her türlü yardımı engellediğini de sözlerine ekledi.

Suriye Dışişleri Bakanı, Batılı ülkelerin terör örgütlerine yardım ettiğini belirterek, Suriye hükümeti ve halkının, Suriye'de terör yaratan Batılı ülkelerin niyetlerine güvenmediğini de sözlerine ekledi.

Faysal el-Mikdad, Washington'un BM Sözleşmesi'ne bağlı kalması durumunda birçok savaş ve baskının sona ereceğini söyleyerek, ABD'yi BM Sözleşmesi'ni ve insan haklarını en büyük ihlal eden ülke olarak nitelendirdi.

ABD Senatosu, Aralık 2019'da Sezar Yasası'nı kabul etti ve ardından Başkan Donald Trump, 20 Aralık 2019'da yasayı imzaladı ve yasa Haziran 2020'de yürürlüğe girdi. 

Parstoday

Yorumlar