ABBAS YÖNETİMİ G MEDYA AJANSINDAN NEDEN RAHATSIZ?

Aktivist Fadiye el-Bergusi: G Medya Ajansı ofisinin Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik güçleri tarafından kapatılmasının, ifade özgürlüğü üzerindeki yeni bir kısıtlama ve yönetimin dışındaki sesleri kıstırma girişimi olduğunu açıkladı. 

Görüntülenme: 167 Tarih: 28 Temmuz 2021 19:54
ABBAS YÖNETİMİ G MEDYA AJANSINDAN NEDEN RAHATSIZ?

Hamas’ın "Buluşma yerimiz Kudüs" başlıklı aday listesinde yer alan milletvekili adayı Fadiye el-Bergusi, Filistin halkının içinde bulunduğu koşulların, onları destekleyen ve işgalin ihlal ve uygulamalarının karşısında duran bir yönetimin varlığını gerektirdiğini vurguladı.

Ne yazık ki yaşananların Filistin yönetimi ve organları tarafından gerçekleşen Filistin halkının özgürlüklerine yönelik ihlaller olduğunu belirten el-Bergusi, G Medya’nın Siyonistlerin saldırılarını bildirmek ve gerçekleri herkesle paylaşmak için ülkenin her yerinde aktif olarak çalışan tarafsız bir medya kuruluşu olduğunu hatırlattı.

El-Bergusi, gazeteci Ala er-Rimavi’nin aktif ve tarafsız bir rol oynadığını ve sesinin susturulması ve Filistin halkının mesajını şeffaf ve güvenilir bir şekilde insanlara ulaştırmasının engellenmesi için cezalandırılmayı hak etmediğini belirtti.

Filistin halkını, özgürlüklerini korumaya ve sessiz kalmamaya davet eden el-Bergusi, Filistin yönetimini de halkı korumaya, emniyeti sağlamaya, kaosu ve işgal güçlerinin saldırılarını durdurmak için çaba sarf etmeye çağırdı.

Son olarak el-Bergusi, "73 yılı aşkın bir süredir hakkı haykıran ve haksızlığa karşı duran bir halk, hiçbir hak ihlali karşısında susmayacak ve boş durmayacaktır." dedi.

Filistin yönetimine bağlı güvenlik güçleri, dün akşam G Medya Haber Ajansı'nın el-Bire'deki ofisini kapatıp çalışanların içeri girmesini engelledi.

Ajans müdürü gazeteci Ala er-Rimavi, bu sabah itibarıyla Filistin yönetiminin bu kararlarını protesto etmek için açlık grevini başlattığını bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar