İSMAİL HENİYYE BAYRAM MESAJI YAYINLADI

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin’de nöbet tutan ve Filistin dışında yaşayan Filistinlilerin, Arap halklarının ve İslam ümmetinin Kurban Bayramını kutladı. 

Görüntülenme: 57 Tarih: 20 Temmuz 2021 09:01
İSMAİL HENİYYE BAYRAM MESAJI YAYINLADI

Heniyye, bayram münasebetiyle yaptığı konuşmada, bayramın Filistin halkına ve İslam ümmetine hayır ve bereket getirmesini, gelecek bayramlara kutsal mekanlar işgalden kurtulmuş bir halde kavuşmayı diledi.
 

“Allah bizleri Mescid-i Aksa’da buluştursun ve zafer kazandıktan sonra orada şükür namazı kılmayı nasip etsin” diyen Heniyye, bu bayram iki bayramı bir arada kutladıklarını ifade ederek, birincisinin Kurban Bayramı ve ikincisinin de işgal ordusuna karşı kazanılan zaferin bayramı olduğunu söyledi.
 

Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nda kazanılan zaferin zihinlerde ve vicdanlarda yerini bulduğunu belirten Heniyye, fedakarlıkların daima zaferlere giden yolu açtığına işaret etti.
 

Muhammed ümmetinin Hz. İbrahim’in yolundan gittiğini, şehadet ve cihat ümmeti olduğunu kaydeden Heniyye, Filistin halkının da bu ümmete müntesip olduğunu belirtti.
 

İşgalci düşmanla mücadele tarihinde dönüm noktası teşkil eden Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’nın yan etkilerini yaşamaya devam ettiklerini dile getiren Heniyye, savaşın işgal rejimini siyasi ve askeri açıdan sarstığını bildirdi.
 

Hamas lideri, savaşın sonunda Netanyahu’nun başbakanlık koltuğunu kaybettiğine işaret ederek, işgalcilerin son günlerde Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da yaptıklarının savaşta aldıkları yenilgiyi unutturma çabası olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar