İŞGALCİ İSRAİL FİLİSTİN HALKININ VERGİ GELİRLERİNİ GASP EDİYOR

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), İsrail işgal yönetiminin, Filistin halkına ait vergi gelirlerinden bir kısmına el koyma kararını, "İşgal rejiminin terörist zihniyetini teyit eden soygun suçu" olarak nitelendirdi. 

Görüntülenme: 140 Tarih: 13 Temmuz 2021 07:26
İŞGALCİ İSRAİL FİLİSTİN HALKININ VERGİ GELİRLERİNİ GASP EDİYOR

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “İsrail'in aldığı karar, Filistin halkını sembolize eden şehit ailelerini ve esirleri doğrudan hedef alıyor.” ifadelerini kullandı.

Ramallah'taki Filistin Yönetimi’ne seslenen Hamas’ın önde gelen isimlerinden Kasım, İsrail makamlarının yasa dışı kararına karşı net tavır alma, saldırgan ve hukuksuz politikalar karşısında sessizliği terk etme ve Filistin halkının haklarını koruma çağrısında bulundu.

Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin Yönetimi’nden, esirlerin ve şehit ailelerinin maaşlarından yaptığı kesintileri durdurmayı talep eden Hamaslı yönetici, İsrail’in söz konusu kararına tepki olarak kestiği maaşları ve aylıkları ödeme çağrısı yaptı.

Siyonist İsrail rejimi, Filistin Yönetimi adına topladığı vergi gelirlerinden, Filistin'in şehit ve esir yakınları için ayırdığı kısma el koydu. Kararı değerlendiren Filistinli uzmanlar ve aktivistler, bu adımı, Filistin halkının haklarına yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar