KATİL İSRAİL ASKERLERİ 3 FİLİSTİNLİYİ ŞEHİT ETTİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, eli kanlı işgal güçlerinin, Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Cenin kentinde aralarında özgürleştirilmiş eski bir esirin de bulunduğu 3 Filistinliyi şehit ettiğini, birini de ağır yaraladığını duyurdu. 

Görüntülenme: 75 Tarih: 10 Haziran 2021 17:29
KATİL İSRAİL ASKERLERİ 3 FİLİSTİNLİYİ ŞEHİT ETTİ

Bakanlık tarafından konuya dair yapılan açıklamada, Cenin kentinde baskın yapan işgal güçlerine karşı koydukları sırada katledilen şehitlerin, Askeri İstihbarat Servisi çalışanlarından Teğmen Edhem Aleyvi ve Kaptan Teysir İsa’nın yanında daha önce işgal zindanlarında kalmış özgürleştirilmiş eski esirlerden Cemil Mahmud el-Amuri olduğu belirtildi.

Aynı şekilde güvenlik biriminden olduğu belirtilen Muhammed Semir Muneyzil de işgal güçleri tarafından vurularak yaralandı. Tedavi edilmek üzere Cenin Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenilen yaralının, sağlık durumunun kötü olduğu ve hemen ameliyat odasına alındığı belirtildi.

Cenin'deki Askeri İstihbarat Servisi Müdürü Albay Talib Salahat, gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada, iki şehidin gece nöbeti sırasında infaz edildiğini ve Muneyzil’in ise ağır yaralandığını bildirdi.

Yerel kaynaklar, Edhem Aleyvi ve Teysir İsa’nın bulunduğu hastanenin önünde toplanan büyük kalabalığın, şehitlerin ruhuna selam gönderip dualar ettiğini belirtirken, ayrıca işgal güçlerinin vahşetini protesto ettiğini açıkladı.

Öte yandan şehitlerin yasını tutmak amacıyla Cenin’nin tüm bölgelerinde bugün için genel grev ilan edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar