NASRALLAH: 'ALLAH'IN İZNİYLE ÇOK YAKINDA MESCİDİ AKSA'DA ÖZGÜRCE NAMAZ KILACAĞIZ'

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Allah'ın izniyle en kısa zamanda Mescidi Aksa'da müslümanların özgür bir şekilde namaz kılacaklarını söyledi. 

Görüntülenme: 293 Tarih: 09 Haziran 2021 17:13
NASRALLAH: 'ALLAH'IN İZNİYLE ÇOK YAKINDA MESCİDİ AKSA'DA ÖZGÜRCE NAMAZ KILACAĞIZ'

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün el'Menar kanalının 30'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada Lübnan'daki ve bölgedeki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Seyyid Hasan Nasrullah, İran İslam Cumhuriyeti'nin kurucusu İmam Humeyni'nin (r.a) 32. vefat yıldönümüne dikkat çekerek, “İmam Humeyni (r.a) 20. yüzyılda İslam ümmetine hayat bağışladı. Zülme karşı devrim ve savaş yanlılarına karşı direniş ruhunu canlandırdı” dedi.

Nasrullah, “Netanyahu bugün başarısız kalarak kriz yaşamaktadır. Bu krizlerden çıkmak için çeşitli ve mantıksız seçeneklere başvuruyor. Gazze, Kudüs, Batı Şeria ve 1948 bölgesindeki Filistinliler Kudüs'ü ve kutsal toprakları desteklemeye kararlılar ve tüm İslam ümmetinin sorumlu davranması gerekiyor. İnşallah Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız” ifadelerinde bulundu.

Nasrullah, “Kudüs'ün işgali bölgesel bir savaş gibidir. Kudüs için yeni denklemdeki ilk tutum, Yemen ve Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi tarafından ifade edildi” değerlendirmesinde bulundu.

Seyyid Hasan Nasrullah, "Bugün Yemen’e saldırmak için ABD- Suudi bahanesi başarısız kalmıştır. Onlar bir çıkış yolu arıyorlar. Askeri saldırganlıkla başaramadıklarını ekonomik yaptırımlar ve Yemen halkının kuşatması yoluyla elde etmek istiyorlar. Biz ilk günden itibaren Yemen milletinin gücüne, istikrarına ve zaferine güvendik.'' dedi. 

Parstoday

Yorumlar