KUDÜS'TE TUTUKLAMA FURYASI

 

Görüntülenme: 2685 Tarih: 11 Eylul 2020 05:27
KUDÜS'TE TUTUKLAMA FURYASI

Siyonist işgal güçleri bugün işgal altındaki Kudüs'te beş Filistinli genci tutukladı. Bunlardan ikisinin dün serbest bırakıldıkları ve özgürlüklerine kavuşmalarından sadece birkaç saat sonra yeniden tutuklandıkları belirtildi. 
 
Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri Ali Sufyan Ubeyd'i, kardeşi Yunus'u ve Yezin Amran Ubeyd'i El-İseviyye köyünde bulunan evlerine baskın düzenleyerek arama yaptıktan sonra tutukladılar. 
 
Bunlardan Ali ve Yezin Ubeyd adlı gençlerin dün akşam kefaletle ve ev hapsine mahkum edilmeleri şartıyla hapisten çıkarıldıkları ancak bugün sabah yeniden tutuklandıkları belirtildi. 
 
Bugün sabahın erken saatlerinde işgal güçlerinin Kudüs'ün Eski Şehir kısmında Abdurrahman Hicazi ve Muhammed Beyumi adlı gençleri tutukladıkları bildirildi. 
 
Ayrıca işgal güçlerinin sabah namazına Mescidi Aksa'ya giden bazı gençleri gözetim altında tutarak kimliklerini sorguladıkları ve namaza gitmelerine engel oldukları bildirildi. 
 
Kudüs'ün taşrasında yer alan El-İseviyye köyü işgal güçlerinin en sık baskınlarına ve tutuklamalarına maruz kalan, bu baskınlar yüzünden sık sık çatışmaların yaşandığı bir belde.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar