BATI ŞERİA'DA BASKIN VE TUTUKLAMA FURYASI

 

Görüntülenme: 3877 Tarih: 08 Eylul 2020 14:10
BATI ŞERİA'DA BASKIN VE TUTUKLAMA FURYASI

İsrail işgal güçleri dün geceden bu yana, işgal altındaki Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde geniş çaplı baskın ve tutuklamalar gerçekleştirdi.
 
El-Halil’de Hamas'ın önde gelen isimlerine yönelik bir operasyon başlatan işgal güçleri, Milletvekili Şeyh Nayif er-Recub, kardeşi Şeyh Yasir, Hamas liderlerinden Abdulhalık en-Netişe, Milletvekili Muhammed İsmail et-Tal ve bazı özgürleştirilmiş esi esirleri tutukladı.
 
Diğer yandan el-Halil’de Esirler Merkezi Müdürü aktivist Usame Şahin, Prof. Muaz Cuheyşe, Dr. Zaid Muhammed Ebu Deyye, Adnan Mahmud et-Tal ve Şeyh İbrahim el-Hezalin’in de aralarında bulunduğu birçok yönetici ve eski esir işgal güçlerince tutuklandı.
 
İşgal güçleri Beytülahim’e yaptığı baskında Ahmed Kasım eş-Şeyh (50), İbrahim Muhammed Cibran (27), Yasir Muhammed Sabah (37), Muhammed Adil Ataullah’ı (33) tutukladı.
  
Siyonist işgal güçleri, Ramallah’a düzenlediği saldırıda ise İz Halef et-Ta’meri ve Muhammed Musa Ali Kandah’ı tutukladı.
 
Terörist İsrail rejiminin, Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilere yönelik saldırıları ve tutuklamaları rutin bir hal alırken gün be gün işgal girişimleri artıyor. Ve bu durum Filistin toplumunu derinden etkiliyor.
 
Hamas’ın Batı Şeria’daki medya ofisi tarafından yayınlanan rapora göre, işgal güçleri Ağustos ayı boyunca Batı Şeria ve Kudüs'te 380 tutuklama dâhil olmak üzere toplamda 1743 ihlal gerçekleştirdi.
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar