1948'DE İŞGAL EDİLMİŞ BÖLGEDE FEDA EYLEMİ

Dün (15 Mart Çarşamba) akşam saatlerinde işgal yönetimi adına yapılan açıklamada, Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Mecidu Kavşağı'nda patlayıcı yerleştiren bir feda eylemcisinin işgal güçleri tarafından şehit edildiği, eylemde bir yahudi yerleşimcinin de yaralandığı duyuruldu.  

Görüntülenme: 167 Tarih: 16 Mart 2023 22:57
1948'DE İŞGAL EDİLMİŞ BÖLGEDE FEDA EYLEMİ

Olay hakkında uzun bir süre ayrıntılı bilgi vermekten kaçınan işgal yönetimi kurumları daha sonra işgal ordusu sözcüsü, işgal rejiminin iç istihbarat teşkilatı ŞABAK'ın sözcüsü ve işgal polisi sözcüsü vasıtasıyla ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada eylemcinin Lübnan tarafından geldiği ve Mecidu'da etkisiz hale getirildiği iddia edildi. 

Hafta başında yapılan açıklamada 65 nolu yol üzerinde Mecidu Kavşağı yakınında bir patlayıcı patlatıldığı ve bir yerleşimcinin ağır yaralandığı bildirilmişti.

İşgal ordusu yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda 1948'de işgal edilmiş bölgenin kuzey kesiminde son dönemde farklı noktalarda patlayıcı yerleştirme veya atma eylemleri gerçekleştirildiği, o yüzden bu bölgede denetimlerin artırıldığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar