NAKAB AHALİSİ SİYONİST İŞGALE KARŞI DİRENİYOR

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesindeki Arap Yönlendirme ve Takip Komitesi Başkanı Usame El-Akabi, Nakab bölgesi ahalisinin işgal rejiminin tüm ırkçı politikalarına ve baskılarına rağmen kararlılıkla karşı durduğunu ve bölgenin Arap ve Filistinli kimliğini korumak, yahudileştirme faaliyetlerinin önüne geçmek için bütün gücüyle mücadele ettiğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 556 Tarih: 02 Şubat 2023 15:30
NAKAB AHALİSİ SİYONİST İŞGALE KARŞI DİRENİYOR

El-Akabi, Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği demeçte, işgal rejiminin bütün baskınlarına direnmeye devam edeceklerini ve buranın kimliğini koruma konusundaki kararlılıklarından kesinlikle geri adım atmayacaklarını vurguladı. 

El-Akabi, işgal altındaki Nakab bölgesinin bu sıralarda geçmişte yaşananlardan çok daha sert ve katı saldırılara maruz kaldığını, işgalcilerin Filistinlilerin arazilerine el koymak amacıyla sözde yeşillendirme veya ağaçlandırma adıyla muhtelif projelerini devreye sokmaya çalıştıklarını, bu projelerin asıl amacının Filistinlilerin topraklarında yahudileştirme faaliyetlerini hızlandırmak olduğunu, işgal rejiminin aslında Nakab'da hiçbir ağaç, hiçbir taş ve hiçbir Filistinli insan görmek istemediğini ifade etti. 

El-Akabi, Nakab bölgesindeki tüm Filistinlilerin çıplak göğüsleriyle aşırı siyonist sağcı işgal hükümetine karşı mücadele ettiğini belirtti.

İşgalcilerin Negev olarak isimlendirdiği ve 1948'de işgal edilmiş bölgenin güney kesiminde yer alan Nakab bölgesinde büyük çoğunlukla Bedevi Araplardan oluşan Filistinliler yaşıyor. Ancak işgal yönetimi buradaki köylerin çoğunu resmen tanımadığı için ahalisini de göçe zorluyor. Bu amaçla sık sık evlerini yıkıyor. Bölgedeki Arakib köyünü en son 24 Ocak Salı günü 212. kez yıkmıştı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar