HALİD EL BATAŞ'TAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş, uzlaşıya hizmet etmeyen ve insanların sıkıntılarının giderilmesini sağlamayan manevraların bir yana bırakılıp bölünmüşlük halinin sona erdirilmesini ve işgal rejimi hükümetiyle her türlü iletişimin kesilmesini istedi. 

Görüntülenme: 94 Tarih: 15 Ocak 2023 12:34
HALİD EL BATAŞ'TAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Filistin Ulusal Girişim Hareketi’nin yıllık genel kongresinin kapanış töreninde konuşan El-Bataş, milli sahada çalışmanın işgali sona erdirecek ve milli hakları koruyacak her türlü eyleme sahada yer olduğunu vurgulamayı gerektirdiğini söyledi.
 

İsrail’de aşırı sağcı bir hükümetin kurulmasının yol açabileceği tehlikelerin işgale ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı sahada eylem yapmayı gerektirdiğini ifade eden El-Bataş, Filistin halkını temsil eden Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) yeniden yapılandırılması çağrısını yineledi.
 

El-Bataş, FKÖ üyeliği için uluslararası toplumun şartlarını kabul etme koşulunun öne sürülmesini eleştirerek, “Uluslararası toplumun şartları başka, FKÖ’nün misakı başka” dedi.
 

Milli güçler ardına yaptığı konuşmada Ulusal Girişim Hareketi’yle birlikte hareket etmenin ve Filistinli gruplar arasındaki koordinasyonun önemine değinen El-Bataş, özellikle Hamas ve Fetih arasında daha çok diyalog çağrısında bulundu.
 

El-Bataş, konuşmasının sonunda Filistinli gruplar arasında uzlaşı sağlanması için çaba sarf eden Cezayir ve Mısır’a teşekkür etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar