HAMAS'TAN CEZAYİRLİ HAKİMLERE ÖVGÜ

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Cezayir’deki Hakimler Sendikası’nın Uluslararası Hakimler Birliği’nin işgal rejiminde yapacağı toplantıya katılmama kararına övgüde bulundu. 

Görüntülenme: 516 Tarih: 18 Eylul 2022 15:56
HAMAS'TAN CEZAYİRLİ HAKİMLERE ÖVGÜ

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, bugün (18 Eylül Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tavrın Cezayir halkının ve hükümetinin Filistin davasına bağlılığına, Filistin halkına verdiği desteğe ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi reddetmesine uygun olduğunu söyledi.
 

Kasım, “Cezayir Hakimler Sendikası’nın Uluslararası Hakimler Birliği toplantısını işgal rejiminde düzenlendiği için boykot etmesini takdirle karşılıyoruz” dedi.
 

Cezayir’deki hakimleri temsil eden tek kurum olan Cezayir Hakimler Sendikası, Tel Aviv’de düzenlenecek Uluslararası Hakimler Birliği toplantısına katılmayı işgal rejimiyle normalleşmeyi ret ve Filistin davasıyla dayanışma amacıyla reddettiğini duyurmuştu.
 

Sendikadan yapılan açıklamada “İşgal altındaki topraklarda düzenlenecek bu toplantıya katılmama kararı, bizim adalet ve insan hakları ilkelerine olan inancımız ve Cezayir’in Filistin meselesindeki resmi ve insani duruşuna uygun olarak mazlum Filistin halkıyla dayanışma gereği alınmıştır” ifadelerine yer verildi.
 

Cezayir, işgal sonra erip başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan İsrail ile normalleşmeyi reddediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar