FACEBOOK FİLİSTİN DİRENİŞİNE DESTEK VEREN SAYFALARI KAPATMAYI SÜRDÜRÜYOR

Basın Mensuplarına Destek Komitesi'nin dün (22 Haziran Çarşamba) yayınladığı raporda Facebook isimli sosyal medya ağının, Filistin davasına destek veren ve Filistin'le ilgili içeriklere sahip olan sayfalara ve hesaplara yönelik kısıtlamalarının devam ettiği dile getirildi.  

Görüntülenme: 57 Tarih: 23 Haziran 2022 19:47
FACEBOOK FİLİSTİN DİRENİŞİNE DESTEK VEREN SAYFALARI KAPATMAYI SÜRDÜRÜYOR

Komite, bu ayın başından itibaren Quds Press haber ajansının haber sayfalarını önceden uyarı yapmaksızın son derece tutarsız gerekçelerle kapattığına dikkat çekti. Komite'nin raporunda bu sayfaların, Quds Press haber ajansının, yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa'yı hedef alan saldırılarıyla ve Kudüs'te gerçekleştirdikleri bayrak yürüyüşleriyle ilgili gelişmeleri kamuoyuna aktarmasının ardından facebooktaki sayfalarının kapatılmasının dikkat çektiği vurgulandı. 

Raporda Filistin davasına destek veren muhtelif gazetecilerin ve basın mensuplarının kişisel sayfalarına kısıtlama getirilmesinden de örnekler verildi. 

Uluslararası siyonizmin talimatları ve talepleri doğrultusunda kısıtlamalar uygulayan Facebook'un Filistin Enformasyon Merkezi'nin Türkçe bölümünün haber sayfasıyla ilgili kısıtlama da aylardan beri devam ediyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar