FİLİSTİNLİ ESİRLERİN AİLELERİ RAMALLAH'TA GÖSTERİ DÜZENLEDİ

Bugün (18 Haziran Cumartesi), Filistin Yönetimi'nin cezaevlerinde siyasi sebeplerle tutuklu bulundurulanların aileleri, bu zulmün son bulması ve siyasi tutukluların tümünün serbest bırakılması talebiyle Ramallah'ta bir gösteri düzenledi.  

Görüntülenme: 138 Tarih: 18 Haziran 2022 19:29
FİLİSTİNLİ ESİRLERİN AİLELERİ RAMALLAH'TA GÖSTERİ DÜZENLEDİ

Ramallah'ın merkezindeki El-Menare Kavşağı'nda düzenlenen dayanışma gösterisine katılanlar, siyasi tutukluların vakit geçmeden, bir an önce özgürlüklerine kavuşturulmaları gerektiğini vurgulayarak onların özgürce seslerini yükseltme hakkını çoktan elde etmiş olduklarını hatırlattılar. 

Yapılan açıklamalarda halen birçok kişinin haklı hiçbir gerekçeye dayanılmaksızın, tamamen siyasi sebeplerle Filistin güvenlik organları tarafından cezaevlerinde veya sorgulama merkezlerinde tutuldukları, bunların sorgulama esnasında bazen insanlık dışı işkencelere de maruz kalabildikleri ifade edildi. 

İşgal rejimiyle Filistin Yönetimi arasındaki güvenlik işbirliğinin devam etmesinin bütün bu siyasi tutuklamalarda önemli payı olduğu tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra Filistin'de siyasi hakimiyeti elinde bulunduran kadro muhaliflerini susturmak amacıyla da onları gözaltına alabiliyor ve siyasi baskı uygulamayabiliyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar