ALİ BEREKE: TEK YOL DİRENİŞ

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Ali Bereke, işgalden kurtuluşa ve mültecilerin vatan topraklarına dönüşüne giden tek yolun direnişten geçtiğini söyledi. 

Görüntülenme: 221 Tarih: 15 Mayıs 2022 20:04
ALİ BEREKE: TEK YOL DİRENİŞ

Bereke, Lübnan’ın güneyindeki el-Burc eş-Şimali Kampı’nda düzenlenen siyasi buluşmaya katılarak yaptığı konuşmada, müzakere yolunun toprakları işgalden kurtarmada, hakları ve kutsal mekanları geri almada başarısız olduğuna işaret etti.
 

Filistin halkının ümmetin özgürlük mücadelesinde mızrak ucu olduğunu belirten Bereke, Gazze Şeridi’ndeki direnişin Mescid-i Aksa’yı ve Cenin Kampı’nı, Filistin davasını, halkını ve kutsal mekanlarını savunmaya hazır olduğunu ifade etti.
 

Kudüs’ün Kılıcı Savaşı’na övgüde bulunan Bereke, Filistin direnişinin Siyonistlerin bayrak yürüyüşünü ve işgalcilerin Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini tehcirini engellediğini kaydetti.
 

Filistin davasının işgal altındaki toprakların, göçe zorlanan bir halkın, Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait kutsal mekanların davası olduğunu bildiren Bereke, adil çözümün el-Celil’den en-Nakab’a, denizden nehire tüm Filistin topraklarının işgalden kurtulmasıyla, mültecilerin Filistin’deki topraklarına dönmeleriyle, Filistin halkının ve ümmetin kutsal mekanlarını geri kazanmasıyla gerçekleşeceğini söyledi.
 

Bereke, Filistin halkını ve Filistin’in özgürlüğü için şehit olanları, el-Burc eş-Şimali Kampı şehitlerini ve işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirleri selamladı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar