GÜMÜŞHANE'DE DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ (FOTO-VİDEO)

 

Görüntülenme: 1220 Tarih: 08 Mayıs 2022 23:51
GÜMÜŞHANE'DE DÜNYA KUDÜS GÜNÜ'NDE BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLENDİ (FOTO-VİDEO)

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle 29 Nisan Cuma günü Gümüşhane Ehli Beyt Derneği'nin çağrısıyla Cuma namazı çıkışında Kemaliye Camii'nin önünde basın açıklaması düzenlendi.

'Her Müslüman Bir Kova Su Dökse İsrail'i Sel Alır' ve 'Ramazan'ın Son Cuması Kudüs Günü' pankartlarının açıldığı eylemde katılımcılar sık sık siyonist İsrail aleyhinde ve Filistin lehinde sloganlar attı. 

Saadet Partisi, CHP ve HÜDA PAR ilçe başkanlarının ve STK temsilcilerinin de destek verdiği basın açıklamasında bildiriyi dernek başkanı Abdulkadir Taş okudu.

Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli Basın Mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız!

Yüce Allah’ın selam, rahmet ve bereketi üzerinize olsun!

Kıymetli Basın Mensupları ve değerli vatandaşlarımız! 

Bilindiği gibi Dünya Kudüs Günü, 1979’dan bu yana tüm dünyada Müslümanlar ve özgür ruhlu insanlar tarafından yürüyüşler, basın açıklamaları ve salon toplantılarıyla ihya edilmektedir.

Biz de bugün burada Gümüşhane Ehli Beyt Derneği adına rahmetli İmam Humeyni’nin İslam Ümmetine hediye ettiği bu aziz günü ihya etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Basın açıklamamıza verdiğiniz destekten dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikler Kudüs’ümüzün kurtuluşu yolunda birer kilometre taşı olur inşallah.

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nü, bazı İslam ve Arap ülkelerinin gasıp İsrail ile normalleşme ve uzlaşma çabalarına girdiği ve aynı zamanda Kudüs ve Batı Şeria başta olmak üzere tüm Filistin topraklarında İntifada ateşinin yakıldığı bir dönemde ihya ediyoruz. Ayrıca korsan İsrail’in Mescidi Aksa’yı zaman ve mekan olarak bölme ve hatta yıkma planları da işlemeye devam etmektedir. Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikenin her geçen gün arttığı bir dönemden geçiyoruz. Mübarek Ramazan ayı içerisinde siyonistlerin Pesah Bayramını bahane ederek Mescid-i Aksa’ya nasıl saldırdığını, orada ibadet eden Müslümanları nasıl acımasızca dövdüklerini ve esir aldıklarını televizyonlardan yüreğimiz kan ağlayarak seyrettik. 

Hiç şüphesiz Dünya Kudüs Günü, İslam’ın Günü’dür.

Dünya Kudüs Günü, İslam’ın diriliş ve direniş günüdür!

Kudüs Günü, Filistin davasının unutturulmasını önlemek için ilan edilmiştir. Mübarek Ramazan ayının son Cuma günü Dünya Kudüs Günü’dür.

Kudüs Günü, İslam ümmetinin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ümüzün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gündür.

Savaşlar, katliamlar, doğal afetler ve maneviyat erozyonuyla boğuşan coğrafyamızın hiç şüphesiz en sancılı ve kırılgan noktası, Filistin coğrafyası ve tabi ki Kudüs’ümüzdür! Sözde ‘Arap Baharı’ ile Müslümanların ve dünyadaki tüm özgürlük taraftarı insanların gündeminde geri sıralara düşürülen Filistin ve Kudüs meselesi, bugün geldiğimiz noktada yeniden insanlığın ilk ve en önemli gündem maddesi haline gelmek üzeredir ve gelmek zorundadır.

Bu sene Dünya Kudüs Günü’nün sloganı, Direnişin Seyyidinin teklifi üzerine ‘Kudüs Eksenimizdir’ olarak belirlendi.

Gerçekten de müminler için Kudüs Davası, İslam Ümmetinin Merkez davasıdır. Eksenine Kudüs’ü almayan hiç bir hareket Allah’ın rızasını kazanamaz ve başarıya ulaşamaz ve başarı da direnişten geçer.

Bu vesileyle direnişçi Filistin ve Kudüs halkına ve Mescid-i Aksa’yı savunanlara selam olsun.

Başta Şehit Şeyh Ahmet Yasin, Şehit Seyyid Abbas Musevi, Şehit Fethi Şekaki, Şehit İmad Mugniye, Şehit Abdulaziz er-Rantisi, Şehit Ebu Mehdi el-Mühendis ve direniş şehitlerinin seçkin yüzü  Şehit Kasım Süleymani olmak uzere tüm direniş şehitlerine ve Kudüs yolunda canını feda eden tüm mücahitlere selam olsun.

Ey Kudüs sevdalısı kardeşlerimiz!                                                                54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın defalarca söylediği gibi, bölgemizde  Siyonizm’in uğursuz planlarına  kayıtsız kalmak, Kudüs’ün  ve  Filistin’in kurtarılması davasını diğer davaların önüne geçirmek ve İslam Birliğinin oluşması için çaba sarf etmemek  sadece işgalci siyonistleri sevindirecektir.

Büyük Şeytan ABD, Siyonist İsrail, İngiltere ve onlara destek veren Suud, Birleşik Arap Emirlikleri,Bahreyn ve Mısır başta olmak üzere satılmış Arap krallıkları siyonist İsrail ile normalleşme adı altında Filistin direnişini tarih sahnesinden silmek, Gazze halkını açlığa ve sefalete mahkum etmek, Hamas’ı, Hizbullah’ı ve İslami Cihad’ı köşeye sıkıştırmak ve hatta yok etmek istemektedir.

Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyanın en temel sorununun, Büyük Orta Doğu Projesi adı altında yürütülen Büyük İsrail Projesi olduğu bir gerçektir.  İslam âlemi ve mazlum coğrafyamız her gün ağır bedeller ödemeye ve acılar çekmeye devam ediyor. Haremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail’in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor. Siyonist İsrail bir gün Gazze'ye, bir gün Batı Şeria'ya, bir gün Mescidi Aksa'ya saldırıyor. Tüm bu gelişmeleri görmezden gelen İslam ülkelerinin liderleri de birer birer siyonist İsrail ile normalleşme adımları atıyor. 

Kardeşlerim,  Ey Filistin davasının dostları;

 Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek ancak Siyonizm’e, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel İntifada’yı başlatmakla mümkündür.

Unutmayalım ki Dünya Kudüs Günü, sadece bir anma günü değildir. Bugün, Kudüs’teki direnişe destek olma, Filistin davasına, Gazze’ye, Hamas’a, Hizbullah’a ve İslami Cihad’a  sahip çıkma günüdür.

 Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur ve Kudüs, yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır. Bizler, Siyonist işgal bitmeden, sürgündeki tüm Filistinliler evlerine dönmeden, küresel emperyalizm bölgemizden kovulmadan, bölge halklarını birbirine kırdırmaya çalışan batıl  düzenler  yıkılmadan, NATO ittifakları dağıtılmadan, Korsan İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radar Üssü sökülmeden, Amerikan üsleri kapatılmadan  Kudüs’ü özgürleşmiş saymayacağız.

İslam  Ümmetinin  birlik, kurtuluş ve esenliği ancak ve ancak etnik, ulusal ve mezhebi  çekişmelerden uzak durmakla  ve Kudüs gibi temel ve merkezi bir davada buluşmakla mümkündür.

 

Kudüs, bize izzetin teslimiyette değil, direnişte olduğunu ispatlamıştır.  O halde Kudüs’e sahip çıkmak, böyle bir direniş bilincini diri tutmaktır.

Bizler, tüm İslam ülkelerinden Korsan İsrail ile olan ilişkilerini kesmelerini talep ediyoruz.

 

Terörist İsrail cumhurbaşkanı Herzog’u Türkiye’ye davet etmek çok büyük bir yanlıştı ve Filistin davasına bir ihanetti. Şimdi de cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, korsan israil’in başbakanı Naftali Bennett’in ülkemize davet edilebileceği ifade edildi. Yani hükümet Filistin konusunda milletimizi hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor.

 

Terör devleti İsrail ile Türkiye arasında yapılacak bir anlaşmada kazan-kazan esası kesinlikle söz konusu değildir. Böyle bir anlaşmanın amacı terörü meşrulaştırmaktır. İsrail’le normalleşme, toprakları gasp edilen ve evleri yağmalanan mazlum Filistin halkı özelinde bütün Müslümanlara ihanettir. Filistinli çocukları katlederken gözünü kırpmayan, binlerce Müslümanı zindanlarda işkenceyle çürüten ve kendi menfaatleri için bölgeyi kan gölüne çeviren İsrail ile normalleşmek asla kabul edilemez. İsrail bir terör devletidir ve coğrafyamız için en büyük tehdittir.

Bu yüzden hükümetten Mavi Marmara konusunda Katil İsrail’le yapılan zillet anlaşmasını ve Siyonist İsrail devletiyle yapılan gizli –açık tüm anlaşmaları iptal etmesini ve terör devleti İsrail ile başta siyasi, iktisadi, askeri ve istihbari olmak üzere  tüm ilişkilerin kesilmesini istiyoruz. Hem İsrail hem de Türkiye vatandaşı olan Yahudilerin İsrail’de askerlik yapmasına izin veren kanunun iptal edilmesini, Siyonist elçiliğin kapatılmasını, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radarın sökülmesini, Korsan İsrail’in Gazze’den çaldığı doğalgazın Türkiye üzerinden satılmasını öngören mutabakat zaptlarının ve anlaşmaların lağvedilmesini ve NATO’dan hemen çıkılmasını talep ediyoruz. Devlet yetkililerimizin de defalarca söylediği gibi Kudüs’ün tapusu bizim arşivlerimizde olduğuna göre hükümetten bunları talep etmek aziz milletimizin en doğal hakkıdır.

Rabbimiz!

Tüm Müslümanları,  dünyadaki  tüm mazlum ve mustazaf halkları  arzına varis kıl, müstekbirlerin saltanatlarını bizim ellerimizle devir, zalimlerden intikamını bizlerin eliyle al. Hepimizi en kısa zamanda  özgür Kudüs’te ve  Mescid-i Aksa’da  buluştur.

 Yaşasın özgür Kudüs!

 Yaşasın Filistin!

 KAHROLSUN AMERİKA KAHROLSUN İSRAİL!

Yorumlar