HAMAS HEYETİ CEZAYİR'E GİDİYOR

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro üyelerinden Harun Nasıruddin, hareketin Cezayir Cumhuriyeti ziyaret planı ile ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne bilgi verdi.  

Görüntülenme: 215 Tarih: 14 Ocak 2022 13:36
HAMAS HEYETİ CEZAYİR'E GİDİYOR

Tamamı Merkez'in Arapça web sayfasında yayınlanacak olan röportajda Nasıruddin, Hamas heyetinin Cezayir'e önümüzdeki hafta içinde bir ziyaret gerçekleştireceğini belirtti. 

Nasıruddin, Cezayir ziyareti yapacak heyete hareketin Siyasi Büro üyelerinden ve Arap ve İslam Ülkeleriyle İlişkiler Dosyası'ndan sorumlu Halil El-Hayye'nin başkanlık edeceğini belirtti. Heyette aralarında Husam Bedran'ın da yer alacağı hareket liderlerinden muhtelif şahısların bulunacağını ifade etti. 

Nasıruddin, ziyaretin şehitler diyarı Cezayir'in davetiyle yapılacağını, Filistin davasına desteğinden dolayı Cezayir halkına şükranlarını sunduklarını dile getirdi. 

Cezayir ziyaretinin öncelikli konusunun Filistin iç barışının sağlanması olduğunu söyleyen Nasıruddin, Hamas'ın bu konudaki prensiplerinin ve şartlarının bilindiğini ve açık olduğunu, bunların başında da Filistin halkının tümünün tercihini yapabileceği kapsamlı seçimler yapılması ve halkın tercihine saygı duyulması şartının yer aldığını dile getirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar