GASIP İSRAİL ESİR MAHMUD CERADAT'IN EVİNİ YIKACAK

 

Görüntülenme: 74 Tarih: 13 Ocak 2022 13:05
GASIP İSRAİL ESİR MAHMUD CERADAT'IN EVİNİ YIKACAK

İsrail işgal güçleri, dün (12 Ocak Çarşamba) akşam saatlerinde, Cenin'in batısındaki Es-Sile El-Harisiyye ahalisinden olan esir Mahmud Ceradat'ın ailesine evlerinin yıkılacağına dair tebliğde bulundu. Evlerinin, Ceradat'ın 2005 yılında, şu an boşaltılmış durumdaki Homesh yahudi yerleşim merkezi yakınında bir yahudi yerleşimcinin öldürülmesinden sorumlu tutulduğu için yıkılması istendiği bildirildi. 

Siyonistlere ait Yedinci Kanal isimli tv kanalının yayınladığı haberde, aileye yapılan tebliğe itiraz için mahkemeye başvurma imkanı tanınacağı belirtildi. 

Homesh yahudi yerleşim merkezi yakınında gerçekleştirilen silahlı eylemde bir yerleşimci öldürülmüş bazı yerleşimciler de yaralanmıştı. 

İsrail işgal rejimi, işgalcilere yönelik feda eylemleri gerçekleştirenlere karşı onların ailelerinin evlerini yıkma tehdidini kullanıyor. İşgal rejiminin bu uygulaması, bir kişinin ailesinin onun işlediği fiilden dolayı mahkum edilemeyeceği konusundaki uluslararası hukuk prensiplerine aykırı olduğu halde onun, feda eylemlerinden dolayı eylemcilerin ailelerini toptan cezalandırma yöntemine başvurmasına engel olunmuyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar