SİYONİST İŞGALCİLER ŞEYH CERRAH MAHALLESİNE BASKIN DÜZENLEDİ

 

Görüntülenme: 105 Tarih: 11 Ocak 2022 13:08
SİYONİST İŞGALCİLER ŞEYH CERRAH MAHALLESİNE BASKIN DÜZENLEDİ

İşgal rejimi tarafından himaye edilen ve cüretlendirilen yahudi yerleşimci teröristler dün (10 Aralık Pazartesi) akşam saatlerinde yine Kudüs'ün, gasp tehlikesiyle karşı karşıya olan Şeyh Cerrah Mahallesi'ne eşkıya baskını düzenledi. Baskını gerçekleştiren eşkıya grubunun başında da Itamar ben Gvir isimli aşırı siyonist ve insanlık düşmanı ırkçı görüşleriyle öne çıkan milletvekilinin yer aldığı belirtildi. Eşkıya grubunun içinde Kudüs Belediyesi başkanının yardımcısı Aryeh King'in de yer aldığı ifade edildi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre başını Ben Gvir ve Aryeh King'in çektiği eşkıya grubu işgal polislerinin himayesi altında Şeyh Cerrah Mahallesi'ne girerek evlerinden çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya olan Salim ailesinin evlerini ve bahçelerini basmak istedi. Ancak mahalle ahalisi dayanışma içinde onlara karşı çıkarak içeri girmelerini engelledi. 

Aileden İbrahim El-Makdisi işgalcilerin baskınla provokatif hareketlerde bulunduklarını ancak başarılı olamadıklarını, bu arada kendilerinin evlerinden çıkarılmalarını isteyen kararı da dondurmayı başardıklarını dile getirdi. 

Salim ailesinin oturdukları eve, işgalci siyonistlerin Kudüs'ün bu bölgesini işgal etmelerinden önce sahip oldukları, ancak işgalcilerin onları evlerinden zorla çıkarıp bütün mülklerine el koymak için yıllardan beri uğraştıkları bildirildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar