SİYONİST İŞGALCİLER YUSUF'UN KABRİNE BASKIN DÜZENLEDİ

Bugün (18 Ekim Pazartesi) sabah şafak vakitlerinde, yahudi yerleşimciler yine Batı Şeria'nın kuzey kesiminde yer alan Nablus şehrinin yakınında bulunan "Yusuf'un Kabri" isimli tarihi türbeye kalabalık bir işgal birliğinin himayesi altında baskın düzenlediler.  

Görüntülenme: 135 Tarih: 18 Ekim 2021 12:38
SİYONİST İŞGALCİLER YUSUF'UN KABRİNE BASKIN DÜZENLEDİ

Verilen haberlere göre işgal rejiminin askeri güçleri tarafından himaye edilen onlarca otobüs Nablus şehrinin doğusundaki Yusuf'un Kabri'ne, telmudi ayinler olarak isimlendirilen birtakım dini ritüeller gerçekleştirmek amacıyla gelen yahudi yerleşimcileri taşıdı. 

İşgal güçleri bölgede çatışma meydana gelmesini önlemek amacıyla ve kontrolü kaybetme riskine karşı geniş çaplı tedbirler aldı. 

İşgal yönetiminin baskın programını önceden açıklamadığı, baskın düzenlemek isteyen yerleşimcileri taşıyan otobüslerin de iki kez yön değiştirerek şaşırtma yöntemiyle ani bir baskın düzenlediği ve yolcuların iki kerede buraya nakledildiği belirtildi. 

Yerleşimciler, Hz. Yusuf Peygamber'in kabri olduğunu ileri sürdükleri bu türbeye daha önce de telmudi ayinler için baskınlar düzenlemiş ve onların baskınları Filistinlilerle aralarında çatışmalara neden olmuştu. Üç hafta önce düzenlenen baskında da iki işgalci askerin yaralandığı, o yüzden işgal güçlerinin programı erken bitirmek ve çekilmek zorunda kaldıkları ifade edildi. 

Filistinliler, bu türbede Yusuf Duveykat adlı bir kişinin medfun olduğunu söylerken yahudiler oraya naaşı Mısır'dan getirilen Hz. Yusuf'un defnedilmiş olduğunu ileri sürüyorlar. Yahudilerin iddiaları tarihi gerçeklere uymadığı halde işgal rejimi sırf bu bölge üzerinde kontrolü sağlamak ve yahudi toplumunu bu tür tarihi mekanları sahiplenmeye teşvik etmek amacıyla böyle tarihi gerçeklere tamamen ters düşen iddiaları öne çıkarıyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar