NEW JERSEY'DE SİYONİST REJİMİN KARGO GEMİLERİNE BLOKAJ KAMPANYASI BAŞLATILDI

İşgalci İsrail rejiminin önde gelen deniz ticareti şirketlerinden Zim Entegre Nakliye Hizmetleri Şirketi’ne bağlı kargo gemisinin, önümüzdeki hafta başlarında ABD'nin New Jersey eyaletine bağlı Elizabeth şehrindeki limana yanaşmasını ve yüklerini boşaltmasını engellemek için blokaj kampanyası başlatıldı. 

Görüntülenme: 305 Tarih: 15 Temmuz 2021 18:50
NEW JERSEY'DE SİYONİST REJİMİN KARGO GEMİLERİNE BLOKAJ KAMPANYASI BAŞLATILDI

Bu adım, yakın zamanda ABD'de başlatılan İsrail gemilerini durdurmak ve yüklerini boşaltmalarını engellemek için başlatılan kampanyaların bir uzantısı olarak değerlendiriliyor. Bu bağlamda ABD’li eylemciler, daha önce Washington ve California eyaletlerindeki İsrail kargo gemilerinin yüklerinin boşaltılmasını engellemişti.

Washington eyaletine bağlı Seattle kentinin güvenlik güçleri, üç hafta önce, kentteki İsrail gemisinin yüklerinin boşaltılmasını engellemek üzere sabahın erken saatlerinde limana gizlice giren yaklaşık 10 protestocuyu tutuklamıştı.

Aynı şekilde geçtiğimiz ay yüzlerce Filistin yanlısı protestocu, bir İsrail kargo gemisinin yükünü boşaltmasını engellemek için California’daki Oakland limanında bir araya gelmişti.

Filistinli yerel kaynaklar, ABD başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yüzlerce aktivistin, ticari İsrail kargo gemilerinin limanlara yanaşması ve mal indirmesini engellemek için farklı kampanyalar düzenlediğini belirtiyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar