HAMAS'IN ELİNDEKİ SİYONİST ASKERİN SES KAYDININ PAYLAŞILMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Bugünlerde işgal altındaki Filistin topraklarında, Siyonistler arasında, siyasi, askeri ve güvenlik karışıklık devam etmektedir. 15 yıldır karadan, havadan ve denizden kuşatılan Gazze Şeridi'ne yönelik 12 Günlük savaşta Siyonistlerin acı yenilgisi, İsrail rejimi makamların Filistin direniş grupları karşısındaki çaresizliği ve şaşkınlığının açık göstergesidir. Bu durum, düşüşe geçen Siyonist elebaşısı Binyamin Netanyahu'yu tarihin çöplüğüne daha da yakınlaştırdı. 

Görüntülenme: 725 Tarih: 10 Haziran 2021 19:46
HAMAS'IN ELİNDEKİ SİYONİST ASKERİN SES KAYDININ PAYLAŞILMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Siyonist Rejim İsrail ve Filistin Direniş Ekseni arasında yeni bir denkleme sebep olan 12 Günlük Gazze savaşı,  bu süre içerisinde binlerce Siyonistin şehirleri terk edip sığınaklara kaçmak zorunda kalacak kadar Siyonistleri dehşete düşürdü. 
Böyle bir ortamda ırkçı rejim makamları,  Filistinlilere ve Lübnan'a karşı boş tehditler savurarak, yenilgilerini örtbas etmeye ve  bozulan imajları onarmaya çalıştılar. Bu sırada ise  Filistin Direnişi, tam zamanında  Siyonistlere karşı gücünün göstergesi olarak bir başka kozu sahaya sürdü. 
 Bu bağlamda Filistin İslami Direniş Hareketi-HAMAS askeri kolu İzzeddin Kassam Tugayları, esir aldıkları Siyonist bir askerin ses kayıtlarını paylaştı. Ayrıca HAMAS tarafından esir alınan ve 2011 yılında serbest bırakılan siyonist asker Gelad Şalit'in  yeni görüntüleri de yayımlandı. Aynı zamanda İzzeddin Kassam Tugayları baş komutanı Muhammed El Zayf'ın yardımcısı Mervan İsa, ilk kez Al Jazeera kanalına çıktı. Bu durum, güç ve caydırıcılık bileşenleri bakımından  Direnişin Siyonist Rejim İsrail ordusu karşısındaki gücünü ve istihbari bilgisini gözler önüne serdi.  
Filistin Direnişi, İsrailli esirin ses kaydını yayınlamakla  Siyonist makamlara ilettiği ilk mesaj, güçlü duruş mesajıdır. Buna göre direniş, sahip olduğu üstün kozlarla her zaman Siyonistleri gafil avlayarak onları dehşete düşürmüş ve aralarında panik oluşturmuştur. 
Bu girişimin ikinci mesajı, Filistin esirlerin hayatlarının  Direniş için her şeyden daha önemli ve değerli olmasıdır. Bu yüzden  Direniş, Siyonist esirleri kendi esirleri ile takas yapmaya her zaman hazır olmuştur, bu konu direniş için hatta bir öncelik sayılıyor. Bu bağlamda Siyonistler, Gazze ve yeniden yapılanması hususundaki imkansız şartlar koşmaktan vaz geçmeliler.  
Bu girişimin üçüncü mesajı Kudüs'te, 1948 sınırları içerisinde bulunan Filistinliler ve de Gazze Şeridindeki direniş gruplarına yönelikti.  Bu mesaj çerçevesinde,  Direniş güçlerinin ve Filistinli esirlerin  hayatı her şeyden önemlidir. Böyle bir mesajın sonucu ise, Filistin halkı ve güçlerinin moralini yükseltmek, direnişe olan umutlarını arttırmak ve bununla gurur duymalarıdır. 
Direnişin bu girişimi bağlamında büyük önem taşıyan bir başka nokta da  Siyonist Rejim İsrail'in casusluk, güvenlik ve askeri istihbarat servislerinin  yenilgisinin açıklanmasıdır.  Siyonistler Gazze Şeridi'ni havadan, karadan ve denizden kuşatmalarına rağmen hala esirlerinin nerede tutulduğunu  bulamamışlardır. Direniş ekseni ve güçleri ise  istihbari üstünlüğü sağlayarak, esir düşen Siyonistlerin tutulduğu mekanları  gizli tutmayı başarmıştır. Gerçekte  bu girişim, Binyamin Netanyahu ve  Siyonist Rejim İsrail'in diğer güvenlik ve askeri makamlarına yönelik de ağır bir darbedir. 
Direnişin bu girişiminin beşinci mesajı ise iktidara gelecek Siyonist Rejimin mustakbel kabinesine yöneliktir.  Buna göre  radikal Siyonist bir kabine oluşturmak isteyen Yamina partisi başkanı Neftali Bennet'in Direniş'e ve Gazze Şeridi'ne karşı akılsız ve fevri girişimlerde bulunması halinde eski başbakan Ehud Olmert ve Binyamin Netanyahu'nun kaderini paylaşacağı mesajı verilmek istendi. Zaten şimdi de düşüşe geçen Binyamin Netanyahu'nun gerilemesinin asıl nedeni de  Filistinlilere karşı akılsızca tavırlarda bulunması idi.

parstoday

Yorumlar