GAZZE'DEKİ DİRENİŞ GRUPLARINDAN KRİTİK BATI ŞERİA ÇAĞRISI

Direniş grupları, Filistin toraklarını gasp etme faaliyetlerinin hız kazanmasına karşı tüm Filistin halkını, işgal altındaki Batı Şeria’daki işgal güçlerine taarruz ve mukavemette bulunmaya ve direnişin dozunu artırmaya davet etti. 

Görüntülenme: 189 Tarih: 02 Haziran 2021 17:40
GAZZE'DEKİ DİRENİŞ GRUPLARINDAN KRİTİK BATI ŞERİA ÇAĞRISI

Filistinli gruplar tarafından yayınlanan ortak açıklamada, başta Şeyh Cerrah Mahallesi olmak üzere Kudüs'e yönelik tüm baskın, saldırı ve provokasyonların durdurulmasının gerekliliğine dikkat çekilirken, son İsrail vahşetinde birçok sivil yerleşim yerinin tarumar edildiği Gazze Şeridi’nin yeniden imarı ve şehre uygulanan ablukanın kaldırılması önemi üzerinde duruldu.

İsrail rejiminin, Filistin halkının ve direniş güçlerinin herkesi şaşkına çeviren başarılarını örtbas etme ve zedelenen imajını düzmece yalanlarla onarma girişiminde bulunduğu uyarısında bulunulan açıklamada, bu tür rivayetlere itibar edilmemesi talep edilerek, “Düşman saldırılarına karşı kahraman mücahitlerimizin eli her zaman tetiktedir.” ifadelerine yer verildi.

Diğer taraftan Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), direniş grupları ve İslami cemaatler, Filistin halkına, Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescidi Aksa'ya yönelik sistematik baskınlarını protesto için cuma günü düzenlenecek öfke eylemlerine katılma çağrısında bulundu.

Bu doğrultuda Filistinli Milletvekili Ahmed el-Hacc Ali, tüm Filistin halkını, işgal altındaki topraklarında inşa edilen yasa dışı yerleşim yerlerine karşı Cuma namazından sonra düzenlenecek öfke gösterilerine katılma çağrısında bulunurken, bunun ulusal ve dini bir görev olduğunu vurguladı.

Öte yandan eli kanlı işgal güçlerinin koruması altındaki fanatik Yahudiler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescidi Aksa'ya sık sık baskın düzenliyor, Kudüslülere karşı kışkırtıcı eylemlerde bulunuyor. Yerleştikleri Filistin kentlerinden terör estiren Yahudilerin Mescidi Aksa ve sair İslami mekanlara düzenlediği bu tür baskınlar, bölgede gerginliğin tırmanmasına yol açıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar