KASSAM TUGAYLARI ASKALON VE AŞDOD'U FÜZELERLE VURDU

İşgal basını, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları’nın, Askalan ve Aşdod kentlerine yönelik gerçekleştirdiği roketli saldırı sonucu iki Yahudi yerleşimcinin öldürüldüğünü ve çok sayıda yerleşimcinin de yaralandığını duyurdu. 

Görüntülenme: 647 Tarih: 11 Mayıs 2021 20:14
KASSAM TUGAYLARI ASKALON VE AŞDOD'U FÜZELERLE VURDU

Son gelişmelere dair yaptığı açıklamada Kassam Tugayları, Askalan ve Aşdod kentlerine düzenlediği saldırıda yerleşimcilerin öldüğünün İsrail yönetimince itiraf edildiğini bildirdi. 

Açıklamada, Kassam Tugayları’nın, Askalan ve Aşdod kentlerine yönelik şu ana kadarki en büyük roketli saldırısını gerçekleştirdiğine dikkat çekildi. Ayrıca açıklamada, sadece 5 dakikada 137 roketin, yerleşim bölgelerine fırlatıldığı aktarıldı.

Filistin davasının ak yüzü Kassam Tugayları, söz konusu roketli saldırının, işgalci İsrail’in sivil yaşam alanlarını ve Filistinli direnişçileri hedef almasına cevap niteliğinde olduğunu belirterek, hiçbir İsrail saldırısını karşılıksız bırakmayacağını vurguladı.

Filistin direnişinin sancaktarlığını yapan Kassam Tugayları, “Bir sonrakisi daha büyük olacak.” ifadeleriyle İsrail’e uyarıda bulundu.

İşgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, Gazze Şeridi’nden Askalan ve Aşdod kentlerine atılan roketler sonucu 21 yerleşimcinin yaralandığını kaydetti.

Askalan’da yer alan İsrail Barzilai Hastaneleri, Kassam Tugayları operasyonunda 26 yerleşimcinin yaralandığını ve bazısının sağlık durumunun kritik olduğunu teyit etti.

İsrail basınının, Yahudi yerleşimcilerin yaşadığı binalara roketlerin düştüğünü gösteren videolara yer vermesi, İsraillilerin derin bir endişe ve korku içinde olduğunu gözler önüne seriyor.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN), direniş hareketlerinin fırlattığı roketlerin, Askalan’daki 3 binada ciddi hasarların meydana gelmesine yol açtığını doğruladı.

Siyonist işgal güçlerinin dün (10 Mayıs Pazartesi) akşam saatlerinde Gazze'ye yönelik olarak başlattıkları hava saldırıları gece boyunca da aralıklarla sürdü. Saldırılarda en az 26 kişinin şehit edildiği ve 120 kişinin de yaralandığı haber verildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar