İSMAİL HENİYYE İRAN'IN KATAR BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

İran İslam Cumhuriyeti'nin Katar'daki Büyükelçisi, Doha'daki Filistin İslami Direniş Hareketi "Hamas" siyasi birim başkanı İsmail Haniye ile Pazar günü yaptığı görüşmede, İran'ın Filistin'e desteğini sürdürdüğünü vurguladı. 

Görüntülenme: 211 Tarih: 01 Mart 2021 19:07
İSMAİL HENİYYE İRAN'IN KATAR BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Fars Haber Ajansı'na göre İran'ın Katar Büyükelçisi Hamid Reza Dehgani, Doha'da Rusya, Türkiye ve Güney Afrika büyükelçileriyle birlikte İsmail Haniye ile görüştüğünü Twitter'da yazarken bu görüşmede Heniyye'nin kendilerini son gelişmeler ve Filistin anlaşmalarıyla ilgili bilgi verdiğini kaydetti. 

Dehgani, İran'ın Filistinlilerin birliğinden memnun ve sevinçli olduğunu belirterek İran'ın Filistinlilere desteğinin devam edeceğini söyledi.

Son zamanlarda, Filistinli gruplar, Siyonist rejimin Filistin karşıtı eylemleri karşısında birlik ihtiyacını vurgulayarak yıllarca süren bölünmelerin ardından parlamento seçimleri yapma konusunda anlaştılar. 

İran İslam Cumhuriyeti yetkilileri defalarca İran'ın Filistin halkının ve Gazze Şeridi'ndeki kahramanca direnişin yanında durduğunu ve bu siyasetini sürdüreceğini açıkladılar.

parstoday

Yorumlar