EKMEĞİMİZİ GAZZE-LÜBNAN-YEMEN İLE BÖLÜŞÜYORUZ YARDIM KAMPANYAMIZ İLK MEYVESİNİ VERDİ (VİDEO-FOTO)

Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi olarak başlattığımız 'Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen ile Bölüşüyoruz' yardım kampanyamızın ilk meyvesini aldık. 

Görüntülenme: 738 Tarih: 12 Ekim 2020 01:16
EKMEĞİMİZİ GAZZE-LÜBNAN-YEMEN İLE BÖLÜŞÜYORUZ YARDIM KAMPANYAMIZ İLK MEYVESİNİ VERDİ (VİDEO-FOTO)

Gazze-Lübnan-Yemen Halkları İle Dayanışma İnisiyatifi olarak başlattığımız 'Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen ile Bölüşüyoruz' yardım kampanyamızın ilk meyvesini aldık.

Ekmek kumbarası yardım kampanyamızda toplanan ilk yardımlar Er-Rıza Müessesinin desteği ile Yemen'in başkenti Sana'nın fakir mahallerinde dağıtıldı elhamdulillah. İnşallah ileriki haftalarda Gazze ve Lübnan'da da kardeş kuruluşlar aracılığıyla yardımlarınızı dağıtacağız. 

EKMEĞİMİZİ GAZZE-LÜBNAN-YEMEN İLE BÖLÜŞÜYORUZ (DAVET)

Şehitlerin Rabbi olan Yüce Allah'ın Adıyla.. 'Ki onlar, bolluk ve darlıkta mallarını Allah yolunda harcarlar....' (Âli İmrân Suresi 134. Ayet) Bilindiği gibi Gazze (Filistin)- Lübnan ve Yemen uzun yıllardır Siyonist ve Emperyalist şer cephesinin saldırı, baskı ve ekonomik ambargoları altında inim inim inlemektedir. Bu üç ülkenin de ortak özelliği Kudüs- Mescidi Aksa davasının yılmaz savunuculuğunu yapmaları ve Direniş Cephesi'nin korkusuz birer üyesi olmalarıdır. Şer Cephesi'nin özellikle son aylarda Direniş Cephesi'ne yönelik ekonomik saldırıları bu üç ülkede Müslüman ve direnişçi halkı canından bezdirmektedir. Ülkemizde ve İslam dünyasında her ne kadar bu üç ülke için dönemsel yardım kampanyaları düzenleniyor olsa da, içinde bulundukları ağır ekonomik şartlar göz önüne alındığında bu ülkelere yardımların hiç kesintiye uğramadan ulaştırılması artık bir zarurettir. Bizler, bu üç direniş ülkesine siyasi ve medya desteğimizi devam ettirirken bir yandan da maddi desteğimizi sürekli kılmak istiyoruz.  Biz şunun bilincindeyiz, bu üç ülkenin belini doğrultabilmesi için bu ülkelere yönelik işgal ve ablukanın sona ermesi ve milyarlarca dolar yardım ulaştırılması gerekiyor. Biz bu şartlarda kaldırabileceğimiz yükün bilincindeyiz. Bizim bu kampanya ile verdiğimiz mesaj şu: Ey Gazzeli, Lübnanlı ve Yemenli kardeşim sizi açlığa mahkum ettirmek istiyorlar fakat biz sizin aç kalmanıza izin vermeyeceğiz. En azından ekmeğimizi sizinle bölüşeceğiz. Bizler bu noktada Türkiyeli Müslümanlar olarak, Hz. Peygamber Efendimiz (saa)'in Hz. Ebu Zer'e buyurduğu, 'Ya  Eba Zer! Amellerin en efdali az da olsa devamlılığı olandır' düsturundan hareketle, Gazze-Lübnan ve Yemen'e yaptığımız yardımları sürekli hale getirmek zorundayız.  İşte bunun için ev ve iş yerlerimizde 'EKMEĞİMİZİ GAZZE-LÜBNAN-YEMEN İLE BÖLÜŞÜYORUZ' sloganıyla birer kumbara bulundurarak ekmeğimizi her gün bu 3 ülkedeki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizle özellikle de şehit aileleri (dul ve yetimler) ile bölüşmeye davet ediyoruz sizleri. Bu yardım kampanyamız tamamıyla gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra alacağınız bir kumbara ile bu kampanyaya katılmış oluyorsunuz. Kampanyanın detayları hakkında bilgi almak için bizimle kudu[email protected] adresinden irtibata geçebilirsiniz.  Bizler bu kritik dönemde Siyonist İsrail ve katil ABD'nin uzun yıllardır savaş, ambargo ve yaptırımlarla dize getirmeye ve hatta yok etmeye çalıştığı Gazze (Filistin), Lübnan ve Yemen'i yalnız bırakmayacağımıza dair yüce Allah'a bir kez daha söz veriyoruz. İnşallah sizlerin desteği ile topladığımız yardımları en güvenilir kuruluşlar eliyle bu 3 ülkedeki mağdur ve mahrumlara ulaştıracağız.  Niyet Hayır Akıbet Hayır

GAZZE-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİF

Not: Videonun tamamını izleyebilmek için videoyu başlattıktan sonra ekrandaki facebook işaretine dokunuz.
kudusgunu.com 

 

Yorumlar