İran ile Irak Ba'as rejimi arasındaki savaşta İran İslam Cumhuriyeti sadece Saddam rejimi ile değil

Batılılar, Büyük Şeytan Amerika ve Arap ülkeleri ile savaştı. Onlar Saddam'ın yanında yer aldılar.

Büyük Şeytan Amerika bu savaşta Ba'as rejimine 840 milyon dolarlık  silah, gıda ve askeri yardımlarda bulundu ve bunun haricinde 1 milyar dolar da kredi verdi.

İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve Belçika başta olmak üzere batı ülkeleri Saddam'a günün teknolojisine uygun savaş füzeleri yardımında bulundular. Almanya Ba'as rejimine kimyasal silah gönderdi ve Saddam rejimi bu silahları acımasızca hem askerlere ve hem de sivillere karşı kullandı. Halepçe'de olduğu gibi.

Diğer yandan Amerika kıtasından; Brezilya, Arjantin, Kanada ve başta Büyük Şeytan ABD Ba'as rejimin yanında yer aldılar ve her türlü yardımı İran İslam Cumhuriyetine karşı savaşmak için Saddam'ın Ba'as rejimine yaptılar.

SSCB ülkeleri de askeri eğitim, ağır ve hafif askeri arabalar, silahlar ve malzemeler konusunda yardımda bulundular.

NATO ve Varşova birliğinde yer alan ülkelerin hepsi İran İslam Cumhuriyetine karşı Irak Ba'as rejimine her türlü destekte bulundular. 

Arap ülkeleri başta Suudi Arabistan, Ürdün, Arap Birliği, Kuveyt, Mısır, Libya, Yemen ve Katar Saddam'a milyarlarca dolarlık askeri, silah, gıda ve malzeme yardımında bulundular.

Irak Ba'as rejimi yanında yer alan diğer ülkeler; Bahreyn, Umman, Fas, El Cezayir, Tunus, Somali, İsveç, İsviçre, Polonya, Romanya, Yugoslavya, Hollanda, Çin ve hemen hemen dünyanın bir çok ülkesi. 

Tabi ki bu Şer Cephesi, İran İslam Cumhuriyeti'nin ve onun banisi rahmetli İmam Humeyni'nin asıl hedefinin Kudüs, Mescidi Aksa ve tüm Filistin topraklarını Siyonist işgalden kurtarmak olduğunu çok iyi biliyordu.  Bu yüzden de Saddam'ın eliyle daha yeni dünyaya gelmiş bu İslam İnkılabını beşikteyken boğmak istediler. İran, içinde bulunduğu tüm zorluklara rağmen Kudüs'ün kurtuluşu için bir ordu hazırlığı içerisine girdi. Suriye'ye (işgal altındaki Golan tepeleri) ve Lübnan'a bu amaçla birlikler gönderdi. Fakat maalesef Arap rejimleri ve diğer İslam ülkeleri bu konuda İran'ı yalnız bıraktılar. 

Bunları yazmaktan amacım budur ki; "dünyanın tamamı birleşse de ALLAH'ın nurunu söndüremez."

Onların şiarı şeytani şiardı ama İran cephesinde gece teheccütler, Kur'an tilavetleri, askerlerin maneviyatı ve ALLAH'a yalvarıp yakarışları, Kerbela'yı ve Aşurayı kendilerine kılavuz etmeleri bu savaşta hak ve batılın karşı karşıya geldiğinin göstergesi idi.

ALLAH cc İslam ordusuna hizmet eden herkesin yar ve yardımcı olsun.

                                                                                           MEHDİ MAZLUM                                        23.09.2020

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.