SİYONİST İSRAİL ŞAM'A TERÖR GRUPLARIYLA KOORDİNELİ ŞEKİLDE SALDIRIYOR

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Siyonist İsrail’in devam eden saldırılarının, krizi uzatmak amacıyla işgal rejimi ile terörist gruplar arasında yakın koordinasyonu gösterdiğini vurguladı. 

Görüntülenme: 114 Tarih: 01 Nisan 2023 04:49
SİYONİST İSRAİL ŞAM'A TERÖR GRUPLARIYLA KOORDİNELİ ŞEKİLDE SALDIRIYOR

Suriye devlet medyası SANA'nın haberine göre Siyonist Rejim dün Suriye'ye yeni bir saldırı düzenledi.

Şam’dan Siyonist İsrail'in yeni hava saldırısına tepki geldi. Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabında: “İsrail, El Dana bölgesinde Suriye kuvvetlerine saldırı başlatan terör gruplarıyla koordinasyon halinde barbarca yeni bir saldırı gerçekleştirirken, Suriye’ye karşı canice savaş politikalarını uygulamaya devam ediyor.” ifadesine yer verildi.

Paylaşımda, “Bu tekrarlanan saldırılar, ‘İsrail’ ile terör grupları arasındaki yakın koordinasyonu gösteriyor ve krizi uzatmak ve Suriye’nin gücünü yok etmek amacıyla Suriye’ye yönelik niyetleri şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtlıyor.” denildi.

Bakanlık, “Suriye, Suriye halkının zafer iradesini elde etmek ve tüm toprakları ve hava sahasında Suriye egemenliğini empoze etmek için tüm bu zorluklara ve faşist saldırılara göğüs germeye hazır olduğunu teyit ediyor.” dedi.

tesnim

Yorumlar