ABBAS YÖNETİMİ DİRENİŞÇİ MÜSLÜMANLARA ZULÜM EDİYOR

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri Batı Şeria’da eski esirlere, aktivistlere, toplumun önde gelen şahsiyetlerine ve simge isimlerine yönelik baskılarını ve siyasi tutuklamalarını sürdürüyor. 

Görüntülenme: 393 Tarih: 18 Mart 2023 14:45
ABBAS YÖNETİMİ DİRENİŞÇİ MÜSLÜMANLARA ZULÜM EDİYOR

Filistin Yönetimi Genel İstihbarat birimi dün (17 Mart Cuma) eski esir ve eski siyasi tutuklu Alâ Ez-Zeâkik’i El-Halil’de sabah namazı için camiye giderken gözaltına aldı.
 

Genel İstihbarat biriminin Ramallah’tan mühendis Zeki Er-Rimavi’yi üç gündür, Beytlahim’de de Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir Muhammed El-Afifi’yi dört gündür gözaltında tuttuğu kaydedildi.
 

Filistin Yönetimi güvenlik güçleri Kalkiliya kenti sakinlerinden En-Necah Üniversitesi öğrencisi Liva Faysal Nevfel’i dört gün önce gözaltına aldığı, eski esir Eymen Ceber’i de dört gündür gözaltında tuttuğu ifade edildi.
 

Filistin Yönetimi Genel İstihbarat biriminin ayrıca Beytlahim’den eski esir ve eski siyasi tutuklu Enes El-Adem ile El-Halil’in Beyt Ummer beldesinden Muhammed Halil El-Allami’yi dört gün önce gözaltına aldığı öğrenildi.
 

Filistin Yönetimi güvenlik ve istihbarat birimleri geçtiğimiz günlerde Nablus’ta İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi şehit Abdülfettah Haruşe’nin cenaze törenine müdahalede bulunmuş ve daha sonra da çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı.
 

Siyasi Tutuklu Aileleri Komitesi, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin Nablus’ta 20’den fazla kişiyi siyasi görüşleri ve şehit Haruşe’nin cenaze törenine katılmaları sebebiyle gözaltına almasını kınadı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar