FİLİSTİNLİ GRUPLARDAN ORTAK TAVIR

Filistinli gruplar, dün (16 Mart Perşembe) Batı Şeria’nın Cenin kentine baskın düzenleyerek Filistinli dört genci şehit eden işgal güçlerinin işlediği cinayetlerin bedelini mutlaka ödeyeceğini ve Filistin topraklarının tamamı işgalden kurtulana kadar direnişin devam edeceğini söyledi. 

Görüntülenme: 103 Tarih: 17 Mart 2023 22:48
FİLİSTİNLİ GRUPLARDAN ORTAK TAVIR

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü, suikastlar, tutuklamalar, abluka, esirlere baskı ve Mescid-i Aksa’ya baskınlarla işgal güçlerinin Filistin halkına kapsamlı bir şekilde savaş açtığını bildirdi.
 

Cenin’deki cinayetlerin işgal güçlerinin daha önceki cinayetlerinin devamı olduğunu belirten Hamas sözcüsü, işgalcilerin cinayetlerinin cezasız kalmayacağını, devrimi ve direnişi alevlendireceğini, Filistin halkının ve direnişinin cinayetlere nasıl misillemede bulunacağını bildiğini ifade etti.
 

İslami Cihad Hareketi sözcüsü Tarık İzzeddin de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Cenin’de dört gencin şehit edilmesinden tamamen işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyleyerek, cinayetleri “korkakça” olarak niteledi.
 

Demokratik Cephe ise yayınladığı bildiride, işgal rejiminin Şarm Eş-Şeyh’te düzenlenecek güvenlik toplantısında Filistin halkına yönelik saldırılarını ve cinayetlerini perdelemeyi, direnişi kuşatma altına almayı planladığına işaret etti.
 

Halk Cepesi de bildirisinde cinayetlerin Filistin halkının iradesini kıramayacağını dile getirdi.
 

İşgal güçlerinin dün Cenin kentine düzenlediği baskında İzzeddin El-Kassan Tugayları komutanı Yusuf Salih Berekat Şureym (29 yaşında) ve Kudüs Müfrezeleri komutanı Nidal Emin Zeydan Hazim (28 yaşında) ile Ömer Muhammed Avvadin (16 yaşında) ve Lüey Halil Sağir (37 yaşında) şehit oldu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar